2017 09 18 1W niedzielę, 11 czerwca 2017 roku odbyła się już piąta edycja Festynu Parafii Serca Jezusowego. Celem Festynu jest integracja oraz wzajemne poznanie się instytucji i organizacji funkcjonujących na terenie parafii, osób zamieszkałych na terenie parafii oraz samych parafian.

Jak co roku Festyn odbył się terenie zielonym wokół Przedszkola nr 3 przy ul. Kochanowskiego 5. Program Festynu, podobnie jak w ubiegłych latach, obejmował występy i pokazy na scenie. Na przybyłych gości czekały również liczne stoiska z różnymi atrakcjami, takimi jak Babcina Kawiarenka, grill, wata cukrowa czy malowanie twarzy. Uczestnicy mogli także spotkać się z rycerstwem średniowiecznym, postrzelać z łuku i wziąć udział w pokazach robotki.

W czasie Festynu zaprezentowały się również wspólnoty parafialne, Akcja Katolicka, Galilea oraz wspólnota Jordan. Przybyli goście mogli skorzystać też z konsultacji medycznych, prowadzonych przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy oraz Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. Informacji udzielały też MOPR, AA i Al.-Anon.

Równocześnie na scenie odbywały się występy przygotowane przez pobliskie szkoły, przedszkola i osoby indywidualne oraz inne organizacje działające na terenie parafii. Zaprezentowały się m.in. Akademia Aktywnego Seniora i Schola Boże Nutki z występami wokalnym. Uczniowie za Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali „Legendy o Lublinie”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, w której można było wygrać rower miejski.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację tegorocznego Festynu Parafii Serca Jezusowego. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie w 2018 roku.