W Ośrodku nr 2 „Bliźniak” pracują 3 osoby wykwalifikowanej kadry, w tym kierownik i dwóch wychowawców:

Marcin Ryczek (wychowawca) – absolwent wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej. Ukończony kierunek - pedagogika opiekuńcza w roku 2006 r. W trakcie studiów doświadczenie zawodowe zdobywane podczas praktyk w różnego typu placówkach takich jak: szkoła, dom dziecka, świetlica, wyjazdy w dziećmi i młodzieżą na wypoczynek wakacyjny. Po ukończeniu studiów praca w charakterze wychowawcy w Domu Dziecka w Kraśniku przez okres 2 lat na następnie także na stanowisku wychowawcy w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, gdzie pracował przez 6 lat. Aktualnie wychowawca w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. W wolnych chwilach sędziuje zawody pływackie (sędzia I klasy), słucha muzyki, amatorsko robi zdjęcia do prywatnego albumu.

Monika Herda (wychowawca) - absolwentka studiów pedagogicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ukończone studia licencjackie pedagogiczne o specjalności Doradztwo zawodowe i edukacja medialna oraz studia magisterskie o specjalności doradztwo zawodowe z nauczaniem przedsiębiorczości. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas pracy wolontarystycznej w placówce wsparcia dziennego, następnie podczas pracy zawodwej na stanowisku wychowawcy w świetlicy śrdowiskowej. Prywatnie miłośniczka literatury fantastycznej i psychologicnej.

Zosia Jaroszuk (kierownik ośrodka) – magister pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami społecznymi na KUL. W latach 1992 - 1994 nauczyciel języka francuskiego w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Niepokalanek w Szymanowie k/Warszawy. Posiada ponad trzyletnie doświadczenie w pracy jako Asystent we Wspólnotach dla osób niepełnosprawnych „Arka” w Namur w Belgii, 20 – letnie doświadczenie we współzarządzaniu organizacją pozarządową oraz kierowaniu placówkami wsparcia dziennego. Współautorka programu edukacyjno-wychowawczego realizowanego przez Fundację – Akademia Młodzieżowa. Współautorka publikacji, m.in.: „Gry i metody AKU”, „Materiały programowe do organizacji kolonii i obozów”, „Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i jej system wychowania”, „Dobre Wychowanie w placówkach opiekuńczo-wychowawczych”. Lubi podróże i poznawanie języka francuskiego. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, gotuje lub organizuje różnego rodzaju wyprawy.