„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Zrealizowane projekty

2019 1 15 1Wolontariusze z firmy STOCK Polska sp. z o.o. – na co dzień menadżerowie i kierownicy, pomagali w budowie ogrodzenia dla 3 Alpak, które zagościły od niedawna w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym pod Lublinem.
Zadanie dla wolontariuszy polegało na zbudowaniu, w lasku położonym na terenie Ośrodka CDW, ogrodzenia wewnętrznego dla 3 alpak - Duszka, Julio i Czarka, które zamieszkały w Centrum Dobrego Wychowania w sierpniu 2018 roku. Z uwagi na wspaniałe cechy swojej osobowości alpaki wspierają pracę wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Ich towarzystwo potrafi pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Największą moc ma kontakt ze zwierzętami poprzez dotyk, który uspokaja i rozluźnia.

Zbudowanie ogrodzenia było ostatnim etapem prac związanych z zagospodarowaniem terenu, na którym żyje 3 alpak.

makulatura expanderW ostatnich tygodniach firma Expander Advisors Sp. z o.o, w związku ze zmianą logotypu, przekazała na rzecz funduszu stypendialnego Skarbiec Dobrego Wychowania blisko 3 tony makulatury, o wartości prawie 900 zł.

Makulatura, czyli ulotki, teczki, plakaty, broszury ze starym logo, została zapakowana przez pracowników oddziałów Expandera i przesłana do naszej Fundacji. Następnie zgromadzone surowce wtórne odebrała i przetworzyła wyspecjalizowana firma. To przedsięwzięcie jest świetnym przykładem społecznej odpowiedzialności, którą reprezentuje firma Expander. Niepotrzebne materiały stają się surowcem wtórnym i zostają przetworzone i nie zanieczyszczają środowiska. Dochód ze sprzedaży makulatury został przekazany na stypendia dla zdolnej, potrzebującej młodzieży, wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 

2017 06 05 1Blisko 250 zawodników i 20 drużyn reprezentujących największe firmy branży informatycznej w Polsce i Europie zagrało na miejskim stadionie piłkarskim Arena Lublin dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Mistrzostwa IT o puchar Prezydenta Miasta Lublin zostały rozegrane już po raz trzeci.

Mistrzostwa IT o Puchar Prezydenta Miasta Lublin to doroczny charytatywny turniej, w którym występują drużyny reprezentujące globalne firmy z sektora IT, mające swoje oddziały w Lublinie. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zespołów, W sumie w turnieju uczestniczyło niemal 250 zawodników. Drużyny walczyły o Mistrzostwo IT i puchar Prezydenta Miasta Lublin na obiektach sportowych Areny Lublin.

2017 04 03 1W grupa wolontariuszy – na co dzień pracowników hipermarketu AUCHAN w Lublinie przy al. Witosa 32a, pomagała w tworzeniu "Miasteczka Przygody", nowego pomysłu na budowanie grupy i realizację zabaw edukacyjnych w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym.
Wolontariusze wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo malowali ogrodzenie, sadzili tuje oraz pracowali nad przygotowaniem infrastruktury edukacyjnej, która tworzy Miasteczko Przygody.

17 10 16Grupa wolontariuszy z firmy UPS, wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo pomagała w pracach ogrodniczych i budowlanych wokół Centrum Dobrego Wychowania FSD w Motyczu Leśnym pod Lublinem.

Centrum Dobrego Wychowania stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Prace rozpoczęły się ok. godz. 10.00 odprawą, podziałem obowiązków i przydzieleniem narzędzi. Do zadań wolontariuszy należało: ustawienie nowej części ogrodzenia wybiegu dla danieli; zdemontowanie starej balustrady przy ośrodku; pomalowanie starych mebli oraz inne lekkie prace ogrodnicze i porządkowe. Dla wszystkich pracujących zapewnione były ciepłe napoje oraz drobny poczęstunek. Ok. godz. 14.00 prace zostały zakończone. Zgromadzeni pracownicy zostali zaproszeni na obiad do ośrodka, gdzie przy wspólnej biesiadzie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i wychowankami zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez Fundację ostatnim czasie. Wszyscy wolontariusze otrzymali też prezent, grę rodzinną „Prawdziwy Skarb”, opracowaną przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.