Nabór do dwóch grup:

1. dziewczynek w wieku szkoły podstawowej: Akademiczki,
2. oraz chłopców w wieku szkoły podstawowej: Akademicy.

Ośrodek nr 2 "Bliźniak" przy ul. ks. M. Słowikowskiego 1 prowadzi zapisy dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat na zajęcia do Ośrodka prowadzonego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.
Zajęcia w Ośrodku prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00. Podzielone są na dwie części:

 • W godzinach 15.00-16.30 wszystkie dzieci odrabiają lekcje. Przy pomocy wykwalifikowanej kadry oraz wolontariuszy zdobywają nową wiedzę. Potem jest wspólny posiłek. 
 • Od godziny 17.00 odbywają się zajęcia edukacyjno-wychowawcze w grupach realizujące program wychowawczy oparty na ideałach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Są to:
  - zajęcia i warsztaty rozwijające zainteresowania i uzdolnienia (muzyczne, kulinarne, sportowe),
  - wspólne organizowanie obchodów rocznic, świąt państwowych i kościelnych,
  - ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną i turnieje sprawnościowe,
  - wycieczki krajoznawcze i przedmiotowe,
  - konkursy plastyczne, recytatorskie,
  - katechezy i zajęcia z formacji religijnej.

Jak zapisać dziecko do Ośrodka nr 2"Bliźniak"?

 1.  Przyjść z córką/synem do Ośrodka nr 2 "Bliźniak" na ul. ks.M.Słowikowskiego 1
 2.  Uzupełnić odpowiednią dokumentację na uczęszczanie dziecka do Ośrodka
 3.  Ustalić wspólne cele do osiągnięcia, przedstawić program, określić zajęcia
 4.  Zostawić pociechę w Ośrodku
 5.  Po miesiącu ponownie przyjść i podpisać umowę na okres nieokreślony

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach : dziewcząt i chłopców. Zajęcia w Ośrodku są bezpłatneZapisy dzieci obywają się codziennie w godzinach pracy Ośrodka. Dzieci obowiązkowo muszą zostać zapisane przez opiekunów prawnych. Zachęcamy serdecznie wszystkich rodziców do zapisania swoich dzieci!


Akademia Rodzica, Zebrania rodziców

Dnia 3 lutego 2017 roku o godzinie 18.30 odbyło się zebranie rodziców wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Podczas zebrania omówione zostały dotychczasowe działania w Ośrodku w semestrze zimowym 2016/2017 oraz został przedstawiony program pracy na nowy semestr letni 2016/2017. Rodzice zaproszeni byli do współpracy przy organizacji różnych wydarzeń Ośrodka. W ramach Akademii Rodzica Pani Sylwia Huczuk zaprezentowała program dla rodziców wzmacniający umiejętności wychowawcze. Program będzie realizowany w najbliższych miesiącach jeden raz w miesiącu. Finałem Akademii Rodzica jest Pielgrzymka Rodzinna, która odbędzie się w dniu 13 maja 2017 do Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy.

Terminy najbliższych spotkań w ramach programu dla Rodziców:

 • 10 marca 2017 – godz. 18.30
 • 21 kwietnia 2017 – godz. 18.30

Serdecznie zapraszamy!

Współpraca
Ośrodek nr 2" Bliźniak" ma na celu wychowanie ludzi silnej wiary, dobrych patriotów, świadomych obywateli uczących się i pracujących dla wspólnot, ludzi sprawnych w działaniach społecznych i gospodarczych. Osiągnięcie tego sukcesu jest możliwe tylko wtedy, gdy istnieje silna współpraca pomiędzy rodzicami a wychowawcami z ośrodka. Ważne jest, aby przyjąć wspólne priorytety i wartości, którymi obie strony będą się kierowały. Dla nas niezwykle istotne w pracy wychowawczej jest wsparcie rodzin naszych wychowanków. Nasze działania traktujemy jako wspierające rodziców. Głównym celem jest dobro naszych wychowanków. Chcemy również naszych rodziców zawiązywać w grupę, tak by czuli się oni związani z naszą świetlicą i mieli poczucie przynależności do wspólnoty ośrodka.