„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

Już 4 października 2021 r. rusza ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Bohaterowie Niezłomni 2021” przybliżający postacie bohaterskich żołnierzy polskich walczących w powstaniu antykomunistycznym po II wojnie światowej".

Konkurs przygotowała młodzież Akademii Młodzieżowej z Lublina, Łęcznej i Świdnika w ramach realizowanego projektu „Bohaterowie Niezłomni 2021” – ogólnopolski konkurs przybliżający postacie bohaterskich żołnierzy polskich walczących w powstaniu antykomunistycznym po II wojnie światowej".

 

Więcej

Więcej

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej

 

WięcejW terminie 21 - 27 sierpnia w miejscowości Motycz Leśny młodzież z Akademii Młodzieżowej oraz uczniowie Senieji Trakai Basic School ze Starych Troków uczestniczyli w polsko – litewskiej wymianie młodzieży realizowanej w ramach programu Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN.

WięcejW lipcu odbyły się Półkolonie „Wakacyjni Zdobywcy Przygód”. W czasie dwunastu dni uczestnicy zaliczali ciekawe przygody: edukacyjna, turystyczną, sportową, kulinarną i artystyczną. W ramach przygody turystycznej uczestniczyliśmy w spływie kajakowym trasą Obrocz- Zwierzyniec pośród pięknych roztoczańskich widoków.

WięcejTrwają działania projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2021 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”, który realizowany jest przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

WięcejNasza Fundacja wspólnie z czterema podlubelskimi szkołami (Szkołą Podstawową im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie, Szkołą Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, Niepubliczną Szkołą Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Radawczyku Drugim, Szkołą Podstawową Nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach) realizuje projekt Program Aktywności Edukacyjnej zmienia życie młodzieży i społeczności ze środków programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy.

WięcejZapraszamy na premiery naszych Akademickich reportaży! W tym gorącym czasie młodzież z całej Akademii w pocie czoła pracowała nad przygotowaniem 5 reportaży poświęconych cudownemu działaniu Bożej Opatrzności i Matki Bożej w dziejach Polski. Przygotowaliśmy dla Was pasjonujacą opowieść, sięgającą aż do początków polskiej państwowości, biegnącą przez dziejowe zawieruchy, aż po najnowszą historię XX wieku. Nie zabraknie zwrotów akcji. To trzeba zobaczyć!

WięcejDnia 14 maja 2021 r. w dolnej sali domu parafialnego przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie odbył się IX Otwarty Parafialny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Ośrodek nr 1 „Teatr” FSD. Celem konkursu była m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 35 osób. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy III-V, szkoła podstawowa klasy VI-VIII oraz szkoła ponadpodstawowa i dorośli.
Uczestników oceniało jury w składzie: pan Jan Krzyszczak - twórca i dyrektor Teatru Kameralnego w Lublinie, reżyser, aktor teatralny i filmowy, p. Agnieszka Walkiewicz-Puła dyrektor i nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury " Pod Akacją" w Lublinie, p. Monika Pastuszak - polonistka, neurologopeda, instruktor kultury żywego słowa w MDK w Lublinie.

WięcejDnia 2 maja w kościele NMP Matki Kościoła w Świdniku miała miejsce premiera Magazynu Parafialnego. Najnowszą produkcję filmową Akademii Młodzieżowej w Świdniku można było obejrzeć po każdej Mszy Św. Magazyny Parafialne to jedno ze sztandarowych działań ośrodków medialnych Akademii Młodzieżowej.

Ich celem jest przede wszystkim ewangelizacja środowiska parafialnego, a także promocja działań Akademii. Praca nad produkcją jest też doskonałą okazją do szlifowania przez młodzież umiejętności zarządzania grupą, a także rozwoju umiejętności medialnych takich jak: reżyseria, organizacja planu, operowanie kamerą i montaż filmu.

WięcejMimo trudności związanych z pandemią Covid-19 na przełomie kwietnia i maja dołączyło do Akademii Młodzieżowej 9 nowych osób.

WięcejŚwięta Wielkanocne, są czasem przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa i świętowania Jego zwycięstwa nad śmiercią. Są to najważniejsze chrześcijańskie święta.

Wychowankowie Ośrodka ,,Bliźniak” w intensywny sposób przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. W każdy piątek uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Kościele pw. Św. Mikołaja. Brali również aktywny udział w katechezach na temat męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Odbyły się również liczne warsztaty plastyczne: m. in. własnoręczne robienie palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz stroiki i wianki wielkanocne. W Wielkim Tygodniu zapoznawali się z symboliką pokarmów znajdujących się koszyczku wielkanocnym. Dzieci i młodzież przygotowali również własnoręcznie pisanki, które zabrali do swoich domów aby je poświęcić wraz z innymi pokarmami na świąteczny stół.