- O Nas
- Co robimy?
- Pomóż dobrze wychowywać
- Współpraca z firmami
- Aktualności
- Kontakt
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski Wielopokoleniowa Grupa Teatralna przy Ośrodku nr 1 „Teatr” prowadzonym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo przygotowała spektakl Wacława Sieroszewskiego „Bolszewicy”. Wyborem tego dramatu chcieliśmy uczcić 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z powodu ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa przedstawiamy wersję w formie audiowizualnej, z zaproszeniem na premierę stacjonarną w „lepszych czasach”.
Dnia 23 października 2020 r. w dolnej sali domu parafialnego przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie odbył się VIII Otwarty Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Ośrodek nr 1 „Teatr” FSD. Celem konkursu była m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu. Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało ponad 30 osób. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy III-V, szkoła podstawowa klasy VI-VIII oraz szkoła ponadpodstawowa i dorośli.
Ofiaruj 30 zł potrzebującym.
Każdy darczyńca otrzyma komplet wyjątkowych kartek bożonarodzeniowych z reprodukcjami mistrzów malarstwa (5 kartek z kopertami).
Przekazując darowiznę wspierasz Fundusz Świętego Brata Alberta
Zapraszamy do obejrzenia „Wesela” na podstawie sztuki Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu teatru AM.
Przedstawienie dostępne na kanale Youtube Akademii Młodzieżowej: https://www.youtube.com/watch?v=hr0nmrcblmk
Ogólnopolski konkurs „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę” organizowany przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.
Konkurs „Rodzina świętuje Odzyskanie Niepodległości Ojczyzny” ma na celu poszukiwanie możliwości oraz pokazanie dobrych praktyk wspólnego obchodzenia świąt patriotycznych w rodzinie; skłonienie do kreowania różnych możliwości wspólnego spędzania czasu w rodzinie oraz podejmowania tematów patriotyzmu i tworzenia tradycji rodzinnych, budowanie w świadomości dzieci i całych rodzin pojęcia patriotyzmu, jako wdzięczności za wolność i bohaterskość w walce o niepodległą ojczyznę. Konkurs jest skierowany do rodzin, które w ramach uczestnictwa w konkursie tworzą rodzinną drużynę.
Drużyny konkursowe mają za zadanie udokumentować wspólne świętowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny. W celu udokumentowania można użyć co najmniej jednej z form.: krótki film, kilka zdjęć, rysunek (1 rysunek w formacie A3 lub A4), krótki wiersz. Uczestnicy konkursu mogą zgłosić więcej niż jedną formę przekazu.
Możesz pomóc naszym wychowankom na wiele sposobów - przekazując 1% podatku, darowiznę finansową lub rzeczową albo biorąc udział w Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej. Posiadamy także specjalny program współpracy przeznaczony dla firm.