„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejSerdecznie zapraszamy na Orszak św. Mikołaja 2022. Szczegółowy program przesyłamy poniżej. 
Ramowy Program Orszaku Świętego Mikołaja 4-6 grudnia 2022 r. poniżej:

WięcejFundacja Szczęśliwe Dzieciństwo działająca na terenie województwa lubelskiego jest beneficjentem programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Głównym obszarem tematycznym projektu Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska) Partycypacja mieszkanek i mieszkańców w kształtowaniu polityk lokalnych.

WięcejFundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na Biesiadę Patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie spektakl „Popiel i Piast” na podstawie dramatu Mieczysława Romanowskiego w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Biesiada odbędzie się 20 listopada 2022r o godz. 15.30 w górnej sali domu parafialnego Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie przy ul. Kunickiego 128. Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.

WięcejSzanowni Państwo, serdecznie zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym „Matematyka i Pieniądze 2022” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o matematyce i ekonomii. Zależny nam również na promowaniu nietypowych i aktywnych form przekazywania wiedzy.

WięcejZapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli, burs i innych placówek „Ile waży św. Mikołaj?”. Organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze lub wartości w okresie trwania konkursu. Zapraszamy.

WięcejKażde Święto Patronalne jest dla wspólnoty Akademii Młodzieżowej szczególnym momentem, bowiem głównym punktem tego Święta jest pożegnanie Absolwentów AM.

W tym roku nie było inaczej! Wierność ideałom Bóg, Honor, Ojczyzna na całe życie ślubowali tegoroczni Absolwenci, Szymon Bartuzi z ośrodka AM Końskowola oraz Anna Włodarczyk z ośrodka AM Łęczna. Absolwentom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na dalszej drodze życia.

WięcejWe wrześniu odbyły się dwa spotkania Cafe Aktywni „Wek za wek” w ramach projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”.

WięcejZapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”. Konkurs skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę plastyczną, której tematem jest: „Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu”. Prace powinny przedstawiać sylwetkę oraz działalność Św. Mikołaja, biskupa z Myry. Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody.

WięcejW dnia 10 i 11 września 2022 r. odbył się w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” rodzinny wyjazd - Pielgrzymka Rodzinna. Uczestnikami wyjazdu byli wychowankowie, wychowawcy, wolontariusze i rodziny wychowanków świetlicy. Pierwszego dnia naszego wyjazdu zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu, jedyną w Polsce neounicką Cerkiew w Kostomłotach oraz Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, gdzie poznaliśmy historię 13 Męczenników Pratulińskich.

Drugiego dnia odwiedziliśmy stadninę koni w Janowie Podlaskim. W znanej w całej Polsce stadninie zapoznaliśmy się z historią powstania tego miejsca, dowiedzieliśmy się wiele o hodowli koni arabskich oraz mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawostek na temat najsłynniejszych koni tej stadniny. Następnie udaliśmy się do Grabarki, gdzie zwiedziliśmy Świętą Górę Grabarkę - najważniejsze sanktuarium prawosławia w Polsce.

WięcejW ramach działań projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2022 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” odbył się drugi zjazd edukacyjny.

W dniach 15 i 16 lipca 2022 r. odbył się drugi dwudniowy zjazd edukacyjny Akademii Aktywnego Seniora. Pierwszy dzień spędziliśmy w Motyczu Leśnym, gdzie odbyły się warsztaty szkoleniowe podczas, których uczestnicy poruszyli temat co atrakcyjnego jest w starzeniu się i jak o tym opowiadać. W czasie warsztatów rozważali społeczno – kulturalne aspekty starzenia się, jak opóźnić starzenie się organizmu oraz jakie korzyści niesie wiek senioralny. Drugi dzień zjazdu seniorzy wybrali się na wizytę studyjną do Hołowna, do Krainy Rumianku. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielami działającego tam Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego. W czasie rozmowy Seniorzy dowiedzieli się o działaniach i projektach Stowarzyszenia i w praktyce uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i zielarskich prowadzonych przez Stowarzyszenie. W czasie warsztatów poznawali tradycyjne receptury ziołolecznictwa i wypiekali rogaliki drożdżowe w piecu chlebowym. W czasie zjazdu powstały materiały do filmiku w ramach Telewizji TeleSenior działającej w ramach projektu.
Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość integracji i budowania grupy a także wymiany doświadczeń z innymi osobami działającymi lokalnie w swoim środowisku.