„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejDnia 15 października, godz. 17.00, Warsztaty online z programowania inteligentnego i ekologicznego domu. W trakcie warsztatów, pokażemy jak zaprogramować proste, zdalnie kontrolowane urządzenie, które zautomatyzuje dbanie o zieleń przydomową. Będzie to kosiarka, którą zaprogramujemy tak, aby za nas wykosiła trawę wokół domu.


Wydarzenie zorganizowane ze środków inicjatywy Meet andCode2020.
Sponsor inicjatywy SAP
Partner inicjatywy Fundacja TechSoup

WięcejW sobotę 19 września czworo studentów Akademii Młodzieżowej: Jonasz, Iza, Milena i Paulina, ślubowali wierność ideałom Bóg, Honor i Ojczyzna. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bab. Ślubowanie jest ostatnim elementem na trwającej 6 lat drodze rozwoju Akademii Młodzieżowej. Aby móc do niego przystąpić należy spełnić wszystkie wymagania programu Akademii, a także ukończyć szkołę. Jesteśmy dumni z naszych nowych absolwentów i wierzymy, że wkraczają w dorosłość z bogatym bagażem doświadczeń przydatnym w dalszym życiu. Nasza radość jest tym większa, że dwoje z naszych absolwentów: Milena i Iza, pragną wkroczyć na ścieżkę instruktorską i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do misji dobrego wychowania dzieci i młodzieży.

 

 

WięcejOśrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

zaprasza do udziału w

VIII Otwartym Parafialnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

WięcejWakacyjny czas w Akademii Młodzieżowej obfitował w wiele inspirujących działań. Grupy medialne zorganizowały Wakacyjne Warsztaty Filmowe w Lublinie, Łęcznej i Świdniku, w których wzięło łącznie udział ok. 50 młodych osób w wieku od 12 do 18 lat. W ramach tygodniowych warsztatów młodzież nakręciła film poświęcony Słudze Bożemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Warsztaty były także okazją do nauki operowania kamerą, pisania scenariuszów oraz montażu. Młodzież szlifowała umiejętność liderowania zespołem, a także pracy w grupie.

WięcejTo, czego młodzież uczyła się przez Internet, teraz będzie mogła wykorzystać praktycznie przygotowując filmy i przedstawienia. Grupa medialna pracuje nad produkcją serialu kryminalnego, pt. „Skarby życia”. Więcej na ten temat dowiemy się już niebawem. Grupa teatralna rozpoczęła intensywne przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera odbędzie się już we wrześniu. Trwają prace nad organizacją przedstawienia. Podział zadań jest tu kluczowy. Każdy ma swój plan działania, jest za coś odpowiedzialny. To uczy odpowiedzialności za powierzone zadanie.

WięcejWakacje to zwieńczenie całorocznej pracy wychowawczej i edukacyjnej. Każdego roku wyjazd wakacyjny organizujemy w otoczeniu przyrody, co daje duże możliwości aktywnego wypoczynku. Podczas wyjazdu zwiedzamy okolice, poznajemy lokalne tradycje, organizujemy warsztaty kulinarne, teatralne, medialne, gry terenowe.

Program 12-dniowego pobytu jest zawsze bogaty i starannie przygotowywany przez wychowawców. Zależy nam, aby wychowankowie aktywnie wypoczywali. Dlatego w trakcie wyjazdu organizowane są liczne wycieczki krajoznawcze połączone z poznawaniem regionu. Dla dzieci jest zawsze ciekawa lekcja geografii, jak i historii. Nie brakuje także wspólnych zabaw, warsztatów i integracji. W tym roku wyjazd jest szczególnie ważny dla wychowanków. Po długim okresie kwarantanny i nauki domowej, dzieci potrzebują odpoczynku, a przede wszystkim kontaktu z rówieśnikami.

 

 

 

WięcejW ostatnim czasie, młodzież Akademii, nadal pozostając w swoich domach, mogła uczestniczyć w zorganizowanych przez wychowawców warsztatach medialnych i teatralnych.

Grupa medialna przeszła szkolenia m.in. z zakresu montażu, scenopisarstwa, dziennikarstwa, reżyserii, zaś grupa teatralna rozpoczęła przygotowania do wystawienia „Wesela” Wyspiańskiego, którego premiera zaplanowana jest na jesień.
Trwają także przygotowania do uruchomienia katechez online dla młodzieży w ramach formacji religijnej.

WięcejMimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa młodzież nadal intensywnie realizuje program Akademii Młodzieżowej. Codziennie o godz. 19.30 studenci łączą się online i wspólnie odmawiają 10 różańca w intencji ustania epidemii. Do modlitwy dołączają również pracownicy Fundacji, a także rodzice i absolwenci Akademii oraz księża.

WięcejWięcejRekrutacja na II turę Praktycznego Kursu Kompetencji Społecznych trwa nadal! Zmieniamy tylko formę i zapraszamy Was na kurs on-line! Więcej szczegółów wkrótce. Zwiększ swoje szanse na rynku pracy! Zdobądź certyfikat i doświadczenie!

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i Centrum Dobrego Wychowania zaprasza młode osoby mieszkające w województwie lubelskim na bezpłatny Kurs Kompetencji Społecznych, umiejętności trenerskich i pracy z grupą! „Szkoła Tutorów Akademii Młodzieżowej”

WięcejW związku z zaistniałą sytuacją i poleceniem Wojewody lubelskiego z dnia 11 marca 2020 r. o czasowym zawieszeniu działalności placówek wsparcia dziennego w okresie od 12 marca do 25 marca informujemy, że Ośrodek nr 1 „Teatr” oraz Ośrodek nr 2 „Bliźniak” są zamknięte w wyżej wymienionym terminie.