„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejZapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z całej Polski w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

WięcejSerdecznie zapraszamy grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół, burs szkolnych do udziału w charytatywnym konkursie ekologicznym "Ecokonkurs" organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski. Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży używanej. Zapraszamy.

WięcejSerdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Szkoły Ewangelicznego Wychowania. Temat główny nowego semestru: „Trzy rodzaje relacji w naszej rodzinie". Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 lutego br. (Ośrodek Akademii Młodzieżowej przy Parafii pw. Świętego Mikołaja w Lublinie, ul. Słowikowskiego 1). Zapraszamy całe rodziny. Zaopiekujemy się Państwa dziećmi w czasie trwania spotkania. Więcej informacji o Szkole Ewangelicznego Wychowania 508 195 306. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

WięcejJednym z nowych kierunków naszej działalności skierowanym dla rodzin jest kurs wychowania w oparciu o Ewangelię. Szkoła Ewangelicznego Wychowania to wspólnota, w której każdy uczestnik uczy się, jak wychowywać dzieci i młodzież według Ewangelii oraz jak być wychowawcą na wzór Pana Jezusa. Uczestnicy Szkoły mogą poznać szczegółowe metody i wskazówki dotyczące prowadzenia młodych, które zaczerpnięte zostały wprost z Pisma Świętego. Wspólnota Szkoły Ewangelicznego Wychowania to miejsce dla rodziców, nauczycieli, wychowawców, których troską jest wychowanie swoich podopiecznych w oparciu o wartości chrześcijańskie. Podczas spotkań Szkoły ogromną pomocą dla wychowawców są specjaliści, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestii wychowania oraz pomagają rozwiązywać problemy, z którymi przychodzą uczestnicy Szkoły.

WięcejW połowie stycznia, młodzież wzięła udział w Zimowej Szkole Dobrego Wychowania. Tegoroczne ferie odbyły się w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. Obóz jest kontynuacją programu realizowanego w ciągu semestru. Liderzy mieli okazję uczyć się jak zarządzać zespołem, koordynować różne przedsięwzięcia i nabywać umiejętności, które będą mogli wykorzystać w dorosłym życiu. To również czas szkoleń medialnych i teatralnych, ale także formowania religijnego poprzez codziennie modlitwy, udział w katechezach i mszach świętych. To wreszcie czas integracji i odpoczynku w zaprzyjaźnionej grupie. 
Dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom i sponsorom, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznego wyjazdu.

WięcejW grudniu nasza młodzież uczestniczyła w dwudniowych rekolekcjach adwentowych zorganizowanych w Motyczu Leśnym. Tematem głównym rekolekcji było wspólne świętowanie niedzieli w rodzinie. W grupach wspólnie zastanawialiśmy się, jak najlepiej spędzić ten dzień. Świadectwem świętowania Dnia Pańskiego podzieliła się z nami również zaprzyjaźniona rodzina. Ważnym momentami rekolekcji była spowiedź, wspólna Msza święta, ale całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

WięcejW listopadzie, grupa teatralna z Końskowoli i Bychawy wystawiła dla mieszkańców Końskowoli przedstawienie pt. „Wizyta starszej Pani”. Przygotowanie przedstawienia to tygodnie prób, ćwiczenia ról, tworzenia scenografii. Młodzież doskonali nie tylko warsztat aktorski, ale także umiejętności organizacyjne, uczy się autoprezentacji i pokonywania tremy.

WięcejW październiku, w ośrodku Akademii Młodzieżowej w Lublinie odbyły się warsztaty filmowe i telewizyjne. Zapraszaliśmy młodzież z całego miasta zainteresowaną rozwijaniem umiejętności medialnych i telewizyjnych. Nasza młodzież chętnie przekazała wiedzę w zakresie operatora kamery, realizatora nagłośnienia czy redaktora.

WięcejW październiku, do grona Studentów Akademii Młodzieżowej dołączyło siedem młodych osób. Podczas Mszy Św. złożyli przyrzeczenie wierności ideałom Bóg, Honor, Ojczyzna i otrzymali szarfy, na których będą widnieć odznaczenia prezentujące etapy rozwoju w Akademii.