„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejSerdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyka i pieniądze 2023” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o matematyce i przedsiębiorczości. Poza tym zależy nam na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania matematyki.

WięcejZakończył się ogólnopolski konkurs o lekturach „Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2023” organizowany przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach szkolnych. 

WięcejW sobotę 17 czerwca 2023 r. w Lublinie odbył się po raz 9 charytatywny turniej piłkarski Mistrzostwa IT. To charytatywna inicjatywa, organizowana przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, która bardzo dobrze integruje środowisko pracowników, a przede wszystkim pozwala pomóc potrzebującym.

WięcejWe wtorek, 30 maja, byliśmy organizatorami turnieju piłkarskiego „Grałbym dalej w piłkę” ku czci św. Dominika Savio. Była to druga edycja turnieju, w którym tym razem wzięło udział pięć drużyn. Każda drużyna rozegrała cztery mecze w systemie „każdy z każdym” i na podstawie wyników z tabeli zostali wyłonieni zwycięzcy. Emocji w wyniku zwycięstw i porażek nam nie brakowało, a radość dopingu dziewcząt dodawała „skrzydeł” swoim drużynom.

WięcejWczorajszego dnia odbył się w naszej świetlicy Wieczór Patriotyczny. Została przedstawiona inscenizacja uchwalenia Konstytucji 3 Maja z oprawą lektorską i muzyczną, która została zakończona wspólnym tańcem – polonezem. Była to dość krótka uroczystość w naszym ośrodku, ale jakże podniosła i radosna, dziękujemy dzieciom i rodzicom za obecność i pozdrawiamy serdecznie!

WięcejW minioną niedzielę odbyła się wprowadzająca w nadchodzące święta – kawiarenka. Można było zjeść ciastko, napić się herbaty czy kawy, porozmawiać, a także zrobić pisanki ubrane w wybrane przez autorów stroje.
Jajka wielkanocne jak wiemy to symbol nowego życia. Oby to folklorystyczne zajęcie również potrafiło nam się wciąż kojarzyć z tym przesłaniem nowego życia, że zbliżające się Triduum Paschalne miałoby nas po raz kolejny „zanurzyć”, jak tego doświadczyliśmy za młodu podczas chrztu świętego, w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa i z Nim „powstać” (odnowić przyrzeczenia chrzcielne) do nowego życia.

WięcejZapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z całej Polski w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

WięcejW niedzielę w Ośrodku odbyła się kawiarenka świąteczna połączona z warsztatami. Na pierwszym przystanku można było wypić herbatę/kawę/zjeść ciastko i porozmawiać, a na drugim wykonać stroiki świąteczne. Dziękujemy za obecność i wspólne spotkanie.  Pozdrawiamy i dzielimy się krótkimi foto-wspomnieniami.

WięcejSerdecznie zapraszamy grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół, burs szkolnych do udziału w charytatywnym konkursie ekologicznym "Ecokonkurs" organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski. Zwycięży ta grupa, która zbierze największą ilość odzieży używanej. Zapraszamy.

Więcej02.03.2023 r. odbyło się spotkanie podsumowujące pracę w semestrze zimowym. Każda ze spółek przygotowała prezentację własnych dokonań. Laureatom gry historycznej zostały wręczone nagrody. Przyznano także stypendia najlepszym wychowankom. Na koniec przedstawiony został program na semestr letni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy owocnej pracy w kolejnym semestrze.