- O Nas
- Co robimy?
- Pomóż dobrze wychowywać
- Współpraca z firmami
- Aktualności
- Projekty
- Kontakt
Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w IX Otwartym Parafialnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych.
Cele konkursu to m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników.
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski Wielopokoleniowa Grupa Teatralna przy Ośrodku nr 1 „Teatr” prowadzonym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo przygotowała spektakl Wacława Sieroszewskiego „Bolszewicy”. Wyborem tego dramatu chcieliśmy uczcić 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z powodu ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa przedstawiamy wersję w formie audiowizualnej, z zaproszeniem na premierę stacjonarną w „lepszych czasach”.
Dnia 23 października 2020 r. w dolnej sali domu parafialnego przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie odbył się VIII Otwarty Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Ośrodek nr 1 „Teatr” FSD. Celem konkursu była m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu. Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało ponad 30 osób. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy III-V, szkoła podstawowa klasy VI-VIII oraz szkoła ponadpodstawowa i dorośli.
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do obejrzenia dwóch spektakli, które zostały przygotowane przez wychowanków ośrodków Fundacji.
Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
zaprasza do udziału w
VIII Otwartym Parafialnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej
„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.
Możesz pomóc naszym wychowankom na wiele sposobów - przekazując 1,5% podatku, darowiznę finansową lub rzeczową albo biorąc udział w Charytatywnej Fantowej Loterii Ślubnej. Posiadamy także specjalny program współpracy przeznaczony dla firm.