2017 08 24 1Letnia Szkoła Dobrego Wychowania to już tradycyjny wyjazd naszych najmłodszych wychowanków na wakacyjny odpoczynek. Wychowawcy przygotowują się do tego 12-dniowego wyjazdu przez długi czas, aby wakacje były atrakcyjne, edukujące i bezpieczne.

Tematem przewodnim wypoczynku było odkrywanie otaczającego nas świata. Podczas rozpoczęcia obozu, grupa chłopców zaprezentowała się w kostiumach wędrowców, co zwiastowało wiele przygód na łonie natury, a dziewczynki przedstawiły swoje trzy wakacyjne cele: zdobyć odznaki kuchmistrzyni, małej reporterki i kwiaciarki. Czas spędzony w Libuszy i okolicach był pełen atrakcji, dziewczynki uczyły się sadzić kwiaty, przygotowywać przetwory na zimę oraz zbierały informacje o zwyczajach i tradycjach od lokalnej społeczności.

Chłopcy spędzali wiele czasu na leśnych ścieżkach, ucząc się przetrwania w trudnych warunkach i ćwicząc hart ducha. Wychowankowie zwiedzali również starocerkiewne zabudowania i muzea zawierające skarby naszej historii. Pobyt naszych najmłodszych podopiecznych na wakacjach zorganizowaliśmy dzięki pomocy finan- sowej naszych darczyńców, ludzi dobrej woli troszczących się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych.