2017 03 20 02Ferie rozpoczęliśmy na sportowo w sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 w Lublinie. Przez dwa dni odbywały się tam dwa wydarzenia sportowe – Olimpiada zimowa oraz IV wydanie turnieju piłkarskiego FSD „Challenge IV”. Podczas zawodów zgromadziło się 8 drużyn z Lublina. Zmagania „Olimpijskie” polegały na zaliczaniu każdego dnia kilku konkurencji. Wcześniej drużyny miały możliwość odbycia treningu w danej konkurencji:

  • sumo,
  • zbijak,
  • drużynowa skakanka,
  • strzelanie do celu z karabinku,
  • układanie cytatów na czas,
  • prezentowanie okrzyku bojowego drużyn,
  • rzuty do kosza,
  • zbijaniu kręgli.

Najlepsze wyniki osiągnęły drużyny:

„KSM Iskra”, „FC Bliźniak” i „Niezniszczalne”.  

Gratulujemy !

Turniej piłki nożnej odbywał się w dwóch fazach. Pierwsza polegała na wyjściu z grupy a druga na walce o 1, 2 i 3 miejsce. W tegorocznym turnieju do zawodów przystąpiła niepokonana do tej pory drużyna z KSM-u, a także dwie drużyny z ośrodka „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo - „Wędrowcy I”  i „Wędrowcy II” oraz „Fc Bliźniak” z ośrodka „Bliźniak” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i nowa drużyna – „Jutrzenka”. Wyjście z grupy zależało od ilości zdobytych punktów. Graliśmy każdy z każdym. Mecze sędziował znany z poprzedniego turnieju Łukasz Szczołko. Wszystkie spotkania były na wyrównanym poziomie. Każdy mecz przyciągał na salę wielu kibiców i dostarczał wspaniałych piłkarskich przeżyć. Najbardziej oczekiwana rywalizacja rozegrała się pomiędzy zwycięzcami poprzedniego turnieju i depczącymi im po piętach „Wędrowcami I”. Z ławek było słychać mocny doping kibiców obydwu drużyn. Pierwszy mecz wygrali piłkarze z „KSMu- Iskra”. W finale spotkały się ponownie te dwie drużyny i zawalczyły o 1 miejsce. Po pierwszej połowie wygrywali „Wędrowcy I”. Natomiast druga odsłona spotkania była popisem strzeleckim drużyny z „KSM-u”. Pozostali tym samym niezwyciężeni i wciąż niepokonani w rozgrywkach FSD Challenge. Mecz o 3 miejsce rozegrał się pomiędzy drużyną „FC Bliźniak” i „Jutrzenką”. Ostatecznie zwycięzcą został „FC Bliźniak”! Marcin, trener drużyny widząc ofiarność i zaangażowanie swoich zawodników nie szczędził im pochwał. Młodzi piłkarze z „Bliźniaka” z trenerem wspólnie świętowali zdobycie pucharu za III miejsce.

Kolejna odsłona turnieju piłki nożnej „FSD Challenge” i olimpiady sportowej odbędzie się na boiskach sportowych w Motyczu Leśnym w dniu 02 czerwca 2017 r. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegóły u organizatorów turnieju:

Radosława Malinowskiego rmalinowski24@gmail.com

Zofii Jaroszuk zosia@fsd.lublin.pl