2017 03 02 01Dnia 23 lutego 2017 r. w Ośrodku nr 1 „Teatr” odbył się bal karnawałowy. Uczestniczyli w nim wychowankowie z obu ośrodków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wspólna zabawa jest ważnym elementem w procesie wychowania. Dostarcza radosnych przeżyć, zaspokaja potrzebę ruchu, wyzwala ogromne pokłady energii i jednocześnie umożliwia jej pozytywne ujście, pozwala się także uwolnić od różnych napięć, relaksuje.

Zabawa ma jednak jeszcze jeden ważny wymiar, wymiar społeczny. Uczy bowiem dzieci i młodzież mądrej rozrywki, która buduje wspólnotę - jednoczy ludzi, pogłębia więzi, rozwija umiejętność współpracy i pozostawia miłe wspomnienia z przeżytych razem chwil.

Taki właśnie charakter miał zorganizowany ostatnio w naszym ośrodku bal karnawałowy. Do jego przygotowania każdy dołożył swoją cegiełkę. Wychowankowie Ośrodka nr 1 razem z wychowawcami i wolontariuszami wykonali kolorową dekorację oraz przygotowali oprawę muzyczną. Dzieci z Ośrodka nr 2 poprowadziły zabawy integracyjne oraz przygotowały pyszny poczęstunek, który pokrzepił nasze siły w trakcie zabawy. Jak przystało na Tłusty Czwartek nie zabrakło także pączków. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od zatańczenia poloneza.

Bal karnawałowy jeszcze bardziej zbliżył do siebie dzieci, instruktorów i wolontariuszy. W ten sposób zakończyliśmy czas karnawału. Przed nami kolejny okres liturgiczny – czas zadumy i refleksji, który ma nas wprowadzić w duchowy wymiar naszego człowieczeństwa i przygotować do ważnych świąt – Świąt Wielkanocy.