29 07 2016 1Letnia Szkoła Dobrego Wychowania to niezapomniane chwile spędzone wśród przyjaciół, ale także czas nauki poprzez świetną zabawę. W tym roku na wakacyjny wypoczynek do Rudy Różanieckiej na Roztoczu wyruszyło 60 dzieci wraz z opiekunami. Dzieci aktywnie spędzały czas w urokliwych miejscach, uczyły się pracy w grupie, zapoznawały się z lokalnymi tradycjami i historią oraz wędrowały do ciekawych zakątków Roztocza.

W trakcie 12 dniowego pobytu, dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach kulinarnych, przygotowując tradycyjne, regionalne potrawy, warsztatach sportowych , warsztatach rękodzieła, a także w zajęciach technicznych (w czasie których grupa chłopców budowała tratwy).

Podczas letniego wypoczynku nie zabrakło także pieszych i autokarowych wycieczek. Najmłodsi wychowankowie odwiedzili Zwierzyniec i Horyniec. Zobaczyli też Szumy nad Tanwią, kamieniołomy w Józefowie oraz cerkiew w Radrużu.

Wychowawcy, wspólnie z obecnym w czasie całego wyjazdu księdzem, zadbali również o rozwój duchowy najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w katechezach i nabożeństwie drogi krzyżowej, poznawały sylwetki Świętych (Franciszka z Asyżu, Brata Alberta, siostry Faustyny Kowalskiej, matki Teresy z Kalkuty), uczestniczyły we Mszy św.

Organizacja wakacyjnego wyjazdu nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych darczyńców, ludzi o wielkim sercu, którym los naszych najmłodszych wychowanków nie jest obojętny. Serdecznie im za to dziękujemy.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od ponad 25 lat realizuje misję Dobrego Wychowania młodego pokolenia. Główne wartości, które przekazujemy naszym wychowankom to: Bóg, Honor, Ojczyzna. Realizowany przez Fundację program wychowawczy ma na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do służby Ojczyźnie w przyszłości. Wychowankowie odkrywają swoje talenty i rozwijają je. Uczą się wykorzystywać swoje uzdolnienia w praktyce. Wiele czasu poświęcają też na zgłębianie wiedzy o polskiej historii, kulturze i tradycji, a także na pogłębianie relacji z Panem Bogiem poprzez wspólną modlitwę, uczestnictwo w katechezach, nabożeństwach oraz liturgii Mszy Świętej.