2016 09 25 kawiarenkaW niedzielę 25 września odbyła się kawiarenka rozpoczynająca nowy rok szkolny w Ośrodku nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Spotkanie było również okazją do przybliżenia sylwetki Świętego Stanisława Kostki, patrona Akademii Młodzieżowej.

Kawiarenki w „Teatrze” to cykliczne wydarzenia, które gromadzą wspólnotę parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby razem świętować ważne uroczystości narodowe i religijne, przybliżać sylwetki wybitnych postaci, łączyć lokalną społeczność. Kawiarenki rozwijają najmłodszych oraz uczą ich ważnych umiejętności potrzebnych w dorosłym życiu.


Ostatnie kawiarenkowe spotkanie rozpoczęła wspólna Msza Święta pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wróbla. W czasie liturgii dzieci, młodzież, instruktorzy i wolontariusze dziękowali wspólnie za zakończone już wakacje i prosili o opiekę na nowy rok szkolny. Podczas całej Mszy Świętej obecny był poczet sztandarowy Ośrodka nr 1 „Teatr”, w którym dumnie prezentowali się wychowankowie z najstarszej grupy „TAM KG”. Jedno z niedzielnych czytań przygotowały zaś dziewczynki z grupy „Kuchcikowo”.

W czasie oficjalnej części kawiarenki, po Mszy Świętej, wszyscy zgromadzeni wspólnie wspominali tegoroczny letni obóz na Roztoczu. Spotkanie było też okazją do prezentacji planów Ośrodka na nowy rok akademicki.
Ważnym elementem kawiarenki było przedstawienie, przygotowane przez dwie grupy wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo „TAM KG” i „Wędrowców”. Młodzi aktorzy przybliżyli widzom postać świętego Stanisława Kostki, patrona Akademii Młodzieżowej, którego życie było całkowicie poświęcone Panu Bogu.
Na zakończenie dziewczynki z grupy „Kuchcikowo” przygotowały dla gości słodką niespodziankę - czekoladową fontannę z koreczkami owocowymi.
Dziękujemy wszystkim za obecność i już dziś zapraszamy na kolejne kawiarenkowe spotkanie, które odbędzie się 20 listopada.

Już od ponad 25 lat Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo prowadzi 2 placówki wsparcia dziennego, Ośrodek nr 1 „Teatr” i Ośrodek nr 2 „Bliźniak”. Program pracy realizowany w placówkach zakłada wielopłaszczyznowe podejście do rozwoju młodego człowieka i opiera się na ideałach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Misją Ośrodków jest dobre wychowanie młodego pokolenia – na ludzi silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrych i świadomych obywateli oraz patriotów, działających dla dobra wspólnego i zaangażowanych w życie swojego państwa i społeczności lokalnej. Sprawnych oraz skutecznych w działaniu społecznym i gospodarczym.