2017 01 09 1Kolacja wigilijna to ważna i długo wyczekiwana uroczystość w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Stało się już tradycją, że w okresie świątecznym, przy wspólnym stole zasiadają nasi wychowankowie, ich rodziny, wychowawcy oraz wolontariusze zaangażowani w pomoc, aby wspólnie przeżyć ten błogosławiony czas.

W rodzinnej i ciepłej atmosferze dzielimy się opłatkiem i wspólnie śpiewamy kolędy. Podczas wigilii podopieczni Fundacji wystawiają również Jasełka, w których przygotowanie wkładają wiele wysiłku, aby uczynić wigilijny wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym.

W tym roku trzy spotkania wigilijne w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo odbyły się w dniach 19-21 grudnia. Na każdym z nich obecny był św. Mikołaj, który ku wielkiej radości dzieci wręczał prezenty. W sumie udało się rozdać prawie 200 paczek.
Organizacja wigilii dla kilkuset osób to ogromny wysiłek. Bez wsparcia naszych darczyńców nie bylibyśmy w stanie przygotować tej wyjątkowej uroczystości. W tym roku ponad 1000 osób indywidualnych i firm pomogło w organizacji wigilijnych spotkań. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować tą ważną i długo wyczekiwaną uroczystość.