2017 02 02 02W styczniu 2017 roku wychowankowie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyli w zorganizowanych feriach zimowych. Czas odpoczynku od zajęć szkolnych obfitował w wiele ciekawych aktywności.

Dzieci, pod opieką instruktorów, wybrały się do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. W kinie Bajka najmłodsi obejrzeli dwa filmy rysunkowe. W czasie ferii odbyła się również wzruszająca uroczystość obchodów Dnia Babci i Dziadka, która sprawiła wielką radość zarówno seniorom jak i ich wnukom.

 

W czasie ferii dzieci uczestniczyły również w Zimowej Olimpiadzie Sportowej, zawodach zorganizowanych dla lubelskich grup dziecięcych. W ciągu dwóch dni zmagań rozegrano kilkanaście emocjonujących konkurencji sportowych. Najmłodsi uczestniczyli też w zajęciach towarzyszących, takich jak warsztaty sumo czy gra w kręgle. Łącznie w Zimowej Olimpiadzie Sportowej wzięło udział 80 młodych sportowców.

Najważniejszym wydarzeniem zimowych ferii, zorganizowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, był wyjazd dzieci do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. W podlubelskim ośrodku, najmłodsi, pod opieka wychowawców, uczestnicząc w licznych grach i zabawach, odpoczywali od codziennych obowiązków. W podczas pobytu w Motyczu Leśnym, dzieci, poprzez udział w warsztatach rękodzieła, wypieków kulinarnych i majsterkowania rozwijały też nowe umiejętności.

Organizacja Ferii Zimowych dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo nie byłaby możliwa bez pomocy darczyńców indywidualnych, którzy wsparli ten cel, wrzucając drobne datki podczas kwest, prowadzonych w lubelskich marketach od listopada 2016 roku do stycznia 2017 roku. Serdecznie za to dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu kwest oraz lubelskim sklepom - AUCHAN w Galerii Atrium Felicity oraz LSS Społem, które umożliwiły prowadzenie zbiórek i wspierały ich przebieg.