2020 09 14 pikniki rodzinneW niedzielę 6 września oraz 13 września odbyły się dwa Festyny Rodzinne zorganizowane przez Ośrodek nr 1 „Teatr” oraz Ośrodek nr 2 „Bliźniak”. Celem Festynów jest integracja oraz wzajemne poznanie się instytucji i organizacji funkcjonujących na terenie dwóch Parafi, osób zamieszkałych na terenie Parafi oraz samych parafian.

W tym roku, ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa Festyny odbyły z zachowaniem ostrożności i zasad bezpieczeństwa.
W programie Festynów, podobnie jak w ubiegłych latach, obejmował występy i pokazy na scenie. Na przybyłych gości czekały również liczne stoiska z różnymi atrakcjami, takimi jak: Babcina Kawiarenka zorganizowana przez naszą Akademię Seniora, grill, wata cukrowa, pop corn czy malowanie twarzy. Uczestnicy mogli zrobić sobie kolorowe warkoczyki, zdjęcie w foto budce, uczestniczyć w warsztatach zero waste zorganizowanych przez naszą Akademię Rodzica czy poskakać w dmuchanym grzybku. Na scenie odbyły się pokazy iluzjonistyczne i koncert zespołu muzycznego.

Działania zostały zrealizowane w ramach Projektu: „Placówki wsparcia dziennego – centra małej i dużej zmiany społecznej” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

Logotyp fio 2020