17 10 16Grupa wolontariuszy z firmy UPS, wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo pomagała w pracach ogrodniczych i budowlanych wokół Centrum Dobrego Wychowania FSD w Motyczu Leśnym pod Lublinem.

Centrum Dobrego Wychowania stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Prace rozpoczęły się ok. godz. 10.00 odprawą, podziałem obowiązków i przydzieleniem narzędzi. Do zadań wolontariuszy należało: ustawienie nowej części ogrodzenia wybiegu dla danieli; zdemontowanie starej balustrady przy ośrodku; pomalowanie starych mebli oraz inne lekkie prace ogrodnicze i porządkowe. Dla wszystkich pracujących zapewnione były ciepłe napoje oraz drobny poczęstunek. Ok. godz. 14.00 prace zostały zakończone. Zgromadzeni pracownicy zostali zaproszeni na obiad do ośrodka, gdzie przy wspólnej biesiadzie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i wychowankami zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez Fundację ostatnim czasie. Wszyscy wolontariusze otrzymali też prezent, grę rodzinną „Prawdziwy Skarb”, opracowaną przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Grupa wolontariuszy z firmy UPS zaangażowała się w pomoc Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo już 5 raz. W poprzednich latach pracownicy firmy kurierskiej pomagali m.in. w uporządkowaniu ogrodu wokół ośrodka Fundacji dla dzieci i młodzieży na wzgórzu Czwartek w Lublinie oraz w pracach Pomagali też w (Motycz).

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom z firmy UPS za pomoc, która jest cennym wkładem w realizację misji Dobrego Wychowania.