2018 02 20 2Podczas ostatniego wydania turnieju FSD Challenge VII, czyli halowych mistrzostw Szkół Podstawowych w piłkę nożną zgłosiło się siedem drużyn. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Sz. P. nr I na ul. Kunickiego. Równocześnie zawodnicy mogli zmierzyć się w rywalizacji indywidualnej w 8 konkurencjach „Olimpiady sportowej”.

 


Na naszych rozgrywkach panowała bardzo miła i radosna atmosfera. Dzieci rywalizowały z dużym zapałem jednocześnie szanując zasady gry i stosując braterskie poszanowanie innych uczestników zawodów. Na początku rozgrywek kapitanowie wylosowali przydział do danej grupy eliminacyjnej. W grupie pierwszej znalazły się drużyny:

1. Iskra
2. Wędrowcy biali
3. Alpaki
4. Agape
W grupie drugie:

1. Wędrowcy czerwoni
2. Fc Bliźniak
3. Super Strikas

Po dobrej i bardzo intrygującej rywalizacji do finału przeszły z gr pierwszej:
Iskra z maksymalna ilością ptk oraz Agape. Z grupy drugiej z maksimum ptk Wędrowcy czerwoni i z jedną porażką drużyna Fc Bliźniak.

Wędrowcy czerwoni zmierzyli się w pierwszej fazie z Agape pokonując ich i przechodząc do finału. A Fc Bliźniak uległ mistrzom z Iskry. Gra o trzecie miejsce toczyła się na wyrównanym poziomie jednak drużyna Agape okazała się tym razem w lepszej dyspozycji i zajęła 3 miejsce w tych rozgrywkach. W finale można powiedzieć „odwieczni” rywale spotkali się i tym razem. Wędrowcy czerwoni zmierzyli się z Iskrą. Mecz był do ostatniej sekundy pod znakiem zapytania bowiem drużyny strzelały sobie bramkę za bramkę i do ostatniego momentu nie było wiadomo kto zwycięży. W końcu mecz zakończył się remisem 2-2 i trzeba było rozstrzygnąć mecz karnymi. Na to spotkanie przyszły wszystkie dzieci uczestniczące w Olimpiadzie sportowej oraz z turnieju piłkarskim. Dało słyszeć się doping obydwu ekip. Na sali zrobiło się gorąco od emocji. Pierwsza runda karnych nie zdołała wyłonić zwycięzców. Dopiero druga runda okazała się szczęśliwszą dla Iskry i różnica jednej bramki pokonali Wędrowców i zdobyli mistrzostwo turniejowe.
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Adam Hołubiec z Iskry. A najlepszym bramkarzem Filip Suwałowski z Wędrowców czerwonych. Zawodnikiem fair play został Michał Kotowski z Fc Bliźniak.
Następny turniej FSD Challenge VIII odbędzie się w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym 16.06.2018 r. na który serdecznie zapraszamy wszystkie drużyny.

Podczas ferii miała miejsce również Olimpiada sportowa która polegała na indywidualnym zaliczeniu 8 konkurencji. W tych rozgrywkach indywidualnych najlepsze miejsce uzyskali:
1. Jakub Misztal
2. Natalia Kazimierska i karol Wiatrowski (ex aequo II m.)
3. Dominik Misztal
4. Kinga Błaszak
5. Filip Suwałowski, Weronika Siwiec, Dominika Karwiel (ex aequo V m.).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za udział i stojącą na wysokim poziomie rywalizację. Następny turniej „FSD Challenge VIII” odbędzie się w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym 16 czerwca 2018 r. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie chętne drużyny.

Organizatorem turnieju „FSD Challenge” i „Olimpiady sportowej” jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.