„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Zrealizowane projekty

17 10 16W sobotę 08 października 2016 roku grupa wolontariuszy z firmy UPS, wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo pomagała w pracach ogrodniczych i budowlanych wokół Centrum Dobrego Wychowania FSD w Motyczu Leśnym pod Lublinem.

Centrum Dobrego Wychowania stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Prace rozpoczęły się ok. godz. 10.00 odprawą, podziałem obowiązków i przydzieleniem narzędzi. Do zadań wolontariuszy należało: ustawienie nowej części ogrodzenia wybiegu dla danieli; zdemontowanie starej balustrady przy ośrodku; pomalowanie starych mebli oraz inne lekkie prace ogrodnicze i porządkowe. Dla wszystkich pracujących zapewnione były ciepłe napoje oraz drobny poczęstunek. Ok. godz. 14.00 prace zostały zakończone. Zgromadzeni pracownicy zostali zaproszeni na obiad do ośrodka, gdzie przy wspólnej biesiadzie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i wychowankami zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez Fundację ostatnim czasie. Wszyscy wolontariusze otrzymali też prezent, grę rodzinną „Prawdziwy Skarb”, opracowaną przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

10 10 16Fundacja Auchan na rzecz młodzieży dofinansowała projekt Telewizji młodzieżowej kwotą ponad 37 000 zł. Wsparcie to pozwoli otworzyć profesjonalne studio telewizyjne, a także przeprowadzić cykl warsztatów medialnych, prowadzonych przez wybitnych specjalistów. W realizację projektu zaangażują się jako wolontariusze pracownicy lubelskiej siedziby Auchan.

- To ogromna radość, że możemy wspierać młodzież, która chce się rozwijać i służyć innym. Bardzo ważne jest dla nas, żeby wspierać inicjatywy regionalne, które są realizowane przez społeczność na terenie, gdzie działają nasze sklepy. Projekt Telewizji młodzieżowej to doskonały sposób na naukę młodzieży konkretnych umiejętności, nie tylko medialnych, ale również tych, które są związane z organizacją pracy i kierowaniem zespołem. Dziś są to bardzo ważne i cenne umiejętności. – mówi Marcin Jama, Dyrektor Sklepu Auchan w Lublinie przy Al. Witosa.

Studenci Akademii Młodzieżowej za cel stawiają sobie rozwój osobisty. Chcą służyć ludziom i pracować dla Ojczyzny. Dlatego powołali do życia telewizję, która tworzy materiały patriotyczne, opowiada o tym wszystkim, co jest ważne dzisiaj dla młodego człowieka. Młodzi reporterzy i technicy Telewizji AM przygotowali już kilkanaście produkcji. Magazyny, reportaże i wywiady poruszają ważne tematy, pokazując pasję i zaangażowanie młodych ludzi, którzy kochają swój kraj. Telewizja jest narzędziem, dzięki któremu w ciekawy i przystępny sposób młodzież dociera do swoich rówieśników.

turniej it 13 05 2016150 specjalistów branży IT, z największych lubelskich firm, zagrało w turnieju charytatywnym na rzecz wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 14 maja 2016 r odbył się charytatywny turniej piłki nożnej „Lubelskie IT dla Dobrego Wychowania”. Są to Mistrzostwa Lublina Branży IT. Mistrzostwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ale do rywalizacji mogło dołączyć tylko 12 drużyn złożonych z pracowników największych firm informatycznych z Lubelszczyzny.

Po zaciętej walce i fenomenalnym finale Mistrzostwo IT obroniła reprezentacji firmy eLeader, specjalizującej się w rozwiązaniach mobilnych dla największych firm jak Danone, Sony czy T-mobile. Duch sportowej rywalizacji i przyjacielska atmosfera sprawiły, że było to czas świetniej zabawy i integracji.
Firmy informatyczne biorące udział w Mistrzostwach przekazały wsparcie na cel organizacji wyjazdu wakacyjnego dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Fundacja prowadzi w Lublinie dwa Ośrodki dla dzieci. Jest to miejsce spotkań dla ponad 80 osób w wieku od 8 do 18 lat. „To dla nas bardzo cenne wsparcie, szczególnie ważne jest to, że firmy dobrze prosperujące, które są przyszłością naszego regionu, chcą wspierać edukację i rozwój młodego pokolenia” – mówi Wacław Czakon, Prezes Zarządu Fundacji.