„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Zrealizowane projekty

makulatura expanderW ostatnich tygodniach firma Expander Advisors Sp. z o.o, w związku ze zmianą logotypu, przekazała na rzecz funduszu stypendialnego Skarbiec Dobrego Wychowania blisko 3 tony makulatury, o wartości prawie 900 zł.

Makulatura, czyli ulotki, teczki, plakaty, broszury ze starym logo, została zapakowana przez pracowników oddziałów Expandera i przesłana do naszej Fundacji. Następnie zgromadzone surowce wtórne odebrała i przetworzyła wyspecjalizowana firma. To przedsięwzięcie jest świetnym przykładem społecznej odpowiedzialności, którą reprezentuje firma Expander. Niepotrzebne materiały stają się surowcem wtórnym i zostają przetworzone i nie zanieczyszczają środowiska. Dochód ze sprzedaży makulatury został przekazany na stypendia dla zdolnej, potrzebującej młodzieży, wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 

2017 06 05 1Blisko 250 zawodników i 20 drużyn reprezentujących największe firmy branży informatycznej w Polsce i Europie zagrało na miejskim stadionie piłkarskim Arena Lublin dla wychowanków lubelskiej Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Mistrzostwa IT o puchar Prezydenta Miasta Lublin zostały rozegrane już po raz trzeci.

Mistrzostwa IT o Puchar Prezydenta Miasta Lublin to doroczny charytatywny turniej, w którym występują drużyny reprezentujące globalne firmy z sektora IT, mające swoje oddziały w Lublinie. Do rywalizacji zgłosiło się 20 zespołów, W sumie w turnieju uczestniczyło niemal 250 zawodników. Drużyny walczyły o Mistrzostwo IT i puchar Prezydenta Miasta Lublin na obiektach sportowych Areny Lublin.

2017 04 03 1W grupa wolontariuszy – na co dzień pracowników hipermarketu AUCHAN w Lublinie przy al. Witosa 32a, pomagała w tworzeniu "Miasteczka Przygody", nowego pomysłu na budowanie grupy i realizację zabaw edukacyjnych w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym.
Wolontariusze wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo malowali ogrodzenie, sadzili tuje oraz pracowali nad przygotowaniem infrastruktury edukacyjnej, która tworzy Miasteczko Przygody.

17 10 16Grupa wolontariuszy z firmy UPS, wspólnie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo pomagała w pracach ogrodniczych i budowlanych wokół Centrum Dobrego Wychowania FSD w Motyczu Leśnym pod Lublinem.

Centrum Dobrego Wychowania stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Prace rozpoczęły się ok. godz. 10.00 odprawą, podziałem obowiązków i przydzieleniem narzędzi. Do zadań wolontariuszy należało: ustawienie nowej części ogrodzenia wybiegu dla danieli; zdemontowanie starej balustrady przy ośrodku; pomalowanie starych mebli oraz inne lekkie prace ogrodnicze i porządkowe. Dla wszystkich pracujących zapewnione były ciepłe napoje oraz drobny poczęstunek. Ok. godz. 14.00 prace zostały zakończone. Zgromadzeni pracownicy zostali zaproszeni na obiad do ośrodka, gdzie przy wspólnej biesiadzie z pracownikami Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i wychowankami zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez Fundację ostatnim czasie. Wszyscy wolontariusze otrzymali też prezent, grę rodzinną „Prawdziwy Skarb”, opracowaną przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

10 10 16Fundacja Auchan na rzecz młodzieży dofinansowała projekt Telewizji młodzieżowej kwotą ponad 37 000 zł. Wsparcie to pozwoli otworzyć profesjonalne studio telewizyjne, a także przeprowadzić cykl warsztatów medialnych, prowadzonych przez wybitnych specjalistów. W realizację projektu zaangażują się jako wolontariusze pracownicy lubelskiej siedziby Auchan.

- To ogromna radość, że możemy wspierać młodzież, która chce się rozwijać i służyć innym. Bardzo ważne jest dla nas, żeby wspierać inicjatywy regionalne, które są realizowane przez społeczność na terenie, gdzie działają nasze sklepy. Projekt Telewizji młodzieżowej to doskonały sposób na naukę młodzieży konkretnych umiejętności, nie tylko medialnych, ale również tych, które są związane z organizacją pracy i kierowaniem zespołem. Dziś są to bardzo ważne i cenne umiejętności. – mówi Marcin Jama, Dyrektor Sklepu Auchan w Lublinie przy Al. Witosa.

Studenci Akademii Młodzieżowej za cel stawiają sobie rozwój osobisty. Chcą służyć ludziom i pracować dla Ojczyzny. Dlatego powołali do życia telewizję, która tworzy materiały patriotyczne, opowiada o tym wszystkim, co jest ważne dzisiaj dla młodego człowieka. Młodzi reporterzy i technicy Telewizji AM przygotowali już kilkanaście produkcji. Magazyny, reportaże i wywiady poruszają ważne tematy, pokazując pasję i zaangażowanie młodych ludzi, którzy kochają swój kraj. Telewizja jest narzędziem, dzięki któremu w ciekawy i przystępny sposób młodzież dociera do swoich rówieśników.