„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

2017 11 27 3Szóste wydanie turnieju piłkarskiego FSD Challenge już za nami. Nadszedł czas na podsumowanie i ocenienie poziomu rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

2017 12 05 2Dnia 12.11.2017 r. odbyła się Biesiada Patriotyczna zorganizowana przez Ośrodek nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Po raz szósty w tej formie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości Polski. Podczas Biesiady wystawiliśmy „Balladynę” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego.

2017 10 20 1Już niedługo zaczynamy wyczekiwaną rywalizację sportową w piłkę nożną. 27 października 2017 r. rozpoczynamy VI wydanie FSD Challenge.

Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi czy już w tej chwili prestiżowe zawody w piłkę nożną będą na równie dobrym poziomie jak  poprzednie turnieje czy może zaskoczą nas zgłoszone drużyny jeszcze lepszą formą niż poprzednio? Drużyny z ośrodków Teatr i Bliźniak nie czekają na te odpowiedzi biernie. Trenują od początku roku by być gotowe do bój o najwyższe miejsca.
Turniej odbędzie się w salach gimnastycznych przy szkołach Gimnazjum nr I i XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Początek turnieju przewidziany jest na godzinę 15.00. Zakończenie ok. godz. 19.00. Zapraszamy do udziału świetlice z Lublina i okolic. Turniej przewidziany jest na 8 drużyn. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest prowiant i woda. Dla 3 najlepszych ekip nagrody rzeczowe i puchary.

2017 10 10 1Dnia 18 września w Ośrodku nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo odbyło się Święto Patronalne Akademii Młodzieżowej.

We wrześniu Akademia Młodzieżowa obchodzi Święto Patronalne w dniu Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Motto życiowe Tego Świętego: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony” jest dla uczestników Akademii Młodzieżowej wyzwaniem i programem życia.
Obchody tegorocznego Święta rozpoczęliśmy Grą poświęconą życiu i działalności Św. Stanisława Kostki. Cele gry było przypomnienie postaci Tego młodego Jezuity. Gra wzbudzała wielkie emocje i obudziła ducha rywalizacji pomiędzy grupami. Kolejnym punktem obchodów Święta Patronalnego była Agapa, w czasie której wspólnie przy stole jedliśmy świąteczny posiłek.

2017 10 01 1Dnia 01 października 2017 r. Ośrodek nr 1 „Teatr” wybrał się na wycieczkę do Woli Gułowskiej oraz Kocka, gdzie odbyły się obchody 78 rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 r. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W ten uroczysty sposób rozpoczęliśmy realizację programu Formacji społecznej.

Przed wyjazdem odbyły się w naszych grupach pierwsze lekcje historyczne wprowadzające nas w tematykę II wojny światowej. Poznaliśmy przyczyny jej wybuchu, najważniejsze bitwy kampanii wrześniowej oraz obejrzeliśmy film będący rekonstrukcją jednej z wybranych bitew – bitwy pod Wizną nazywanej często polskimi Termopilami.