„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

2018 03 16 1W najbliższą niedzielę 18 marca 2018 r. przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie (ul. Kunickiego 128) odbędzie się kiermasz palm. Organizatorem kiermaszu jest Ośrodek "Teatr" Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Palmy można będzie kupić po każdej Mszy św. Środki uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na rodzinną pielgrzymkę wychowanków Ośrodka i ich rodziców w czerwcu 2018 roku. Zapraszamy

2018 03 04 1W niedzielę 04 marca 2018 roku odbyła się kawiarenka podsumowująca semestr zimowy w Ośrodku nr 1 „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. W uroczystości wzięli udział wychowankowie z rodzinami, wolontariusze i wychowawcy.

2018 02 20 1Ferie zimowe w Ośrodku nr 1 „Teatr” już za nami. Dla naszych wychowanków przygotowaliśmy wiele atrakcji. Ferie to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Ważne jednak, aby nie był to czas zmarnowany, by młodzi ludzie uczyli się nim mądrze gospodarować a odpoczynek był rzeczywiście efektywny i efektowny.

2018 02 20 2Podczas ostatniego wydania turnieju FSD Challenge VII, czyli halowych mistrzostw Szkół Podstawowych w piłkę nożną zgłosiło się siedem drużyn. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Sz. P. nr I na ul. Kunickiego. Równocześnie zawodnicy mogli zmierzyć się w rywalizacji indywidualnej w 8 konkurencjach „Olimpiady sportowej”.

 

2018 01 8 2Wigilia jest szczególnym momentem i jednym z najważniejszych wydarzeń w roku tak uroczyście obchodzonym w Fundacji. Każdego roku celebrujemy ten dzień przygotowując wspólną kolację dla wychowanków i ich rodzin, wolontariuszy, wychowawców. W rodzinnej i świątecznej atmosferze dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia i wspólnie śpiewamy kolędy.

Podczas wigilii podopieczni Fundacji wystawiają również Jasełka, w których przygotowanie wkładają wiele wysiłku, aby uczynić wigilijny wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym.