„Dobrze wychowujemy młode pokolenie”

Aktualności

WięcejTrwa sprzedaż cegiełek - kalendarzy maryjnych na 2018 rok. Ten wyjątkowy kalendarz zawiera 12 obrazów Maryi wykonanych przez wielkich mistrzów malarstwa światowego. Wśród nich, m.in. Rubens, Raphael, Botticelli i wielu innych. To kolejna edycja akcji wspierającej Fundusz św. Brata Alberta, z którego wspieramy rozwój artystyczny najzdolniejszej młodzieży, prowadzenie zajęć eduakcyjnych i wychowawczych, organizacje korepetycji i pomocy w nauce, wyjazdy warsztatowe i eduakcyjne.
Dołóż cegiełkę do dobrego wychowania dzieci i młodzieży.

WięcejW połowie października odbyło się spotkanie Rady Programowej Akademii Młodzieżowej. Miało ono na celu omówienie bieżących, a przede wszystkim przyszłych działań podejmowanych w programie Akademia Młodzieżowa. 
W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego w Akademii Młodzieżowej, miało miejsce zebranie Rady Programowej, podczas którego podsumowano i zaplanowano przedsięwzięcia programowe. Omówiono badanie skuteczności programu, zatwierdzono plany działań na bieżący semestr oraz opracowano program formacji religijnej i opieki duszpasterskiej.

WięcejW dniu 27 października 2017 r. w Zespole Szkół w Woli Skromowskiej odbyła się Rodzinna Gra Terenowa, będąca finałowym wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu „Rodzinna Gra Terenowa w gminie Firlej” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach programu „Centrum Dla Rodziny”.

WięcejWraz z rozpoczęciem kolejnego roku została oficjalnie ogłoszona lista stypendystów na semestr zimowy 2017/2018. Tym razem comiesięczne stypendium zostało przyznane 11 osobom.
Jak co semestr, w ramach funduszu stypendialnego Skarbiec Dobrego Wychowania, uczestnikom programu Akademia Młodzieżowa przyznano semestralne stypendium wypłacane każdego miesiąca. Takie wyróżnienie przyznaje Komisja Stypendialna. Aby je otrzymać należy spełnić kilka warunków, przede wszystkim zaangażować się w realizację programu Akademii Młodzieżowej, zarówno formacji religijnej jak i działań społecznych; prowadzić nienagannie moralne życie oraz dbać o rozwój swoich umiejętności.

WięcejOdbywająca się w dniach od 1 do 7 października 2017 roku wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy miała za zadanie przybliżyć uczestnikom wspólną historię obu krajów. W 7-dniowym pobycie w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym k. Lublina uczestniczyło 16 młodych osób, przedstawicieli lubelskiej Akademii Młodzieżowej oraz 16 przedstawicieli ukraińskiej organizacji Forteca z Tarnopola.

Więcej

 

ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ
CHARYTATYWNY KONKURS DLA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I BURS

WięcejDnia 01 października 2017 r. Ośrodek nr 1 „Teatr” wybrał się na wycieczkę do Woli Gułowskiej oraz Kocka, gdzie odbyły się obchody 78 rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 r. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W ten uroczysty sposób rozpoczęliśmy realizację programu Formacji społecznej.

Przed wyjazdem odbyły się w naszych grupach pierwsze lekcje historyczne wprowadzające nas w tematykę II wojny światowej. Poznaliśmy przyczyny jej wybuchu, najważniejsze bitwy kampanii wrześniowej oraz obejrzeliśmy film będący rekonstrukcją jednej z wybranych bitew – bitwy pod Wizną nazywanej często polskimi Termopilami.

WięcejTrwa projekt „Ścieżka Edukacyjna Leśna Kwatera Legionistów”, którego celem jest popularyzacja wiedzy o bohaterstwie Legionów Polskich i ich udziale w odzyskaniu przez Polskę niepodległości wśród uczniów szkół województwa lubelskiego.

Wybraliśmy ten temat, ponieważ ośrodek naszej Fundacji mieści się w bardzo bliskiej odległości od miejsca bitwy pod Jastkowem z 1915 roku i w niedalekiej odległości od cmentarza wojennego z tego czasu. Poprzez taki wybór konkretnych treści chcemy pokazać młodzieży, że ich pradziadkowie, mieli realny wpływ na historię Polski i że to miejsce jest bardzo bliskie, w sensie dosłownym, ale również przenośnym, ponieważ każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za dobro Ojczyzny.

WięcejDnia 18 września 2017 r. wychowankowie Ośrodków „Teatr” i ,,Bliźniak" Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyli w obchodach Święta Patronalnego Akademii Młodzieżowej.

Co roku we wrześniu Akademia Młodzieżowa obchodzi Święto Patronalne w dniu Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Motto życiowe Tego Świętego brzmi: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”. Tym mottem na co dzień kierują się dzieci uczęszczające do dwóch ośrodków prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo na terenie Lublina.

WięcejDnia 23 września 2017 r. młodzież Akademii Młodzieżowej obchodziła święto patronalne upamiętniające św. Stanisław Kostkę. Uroczystość rozpoczęła pielgrzymka różańcowa do kościoła Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Tam odprawiona została Msza Święta, podczas której piątka stypendystów, a zarazem absolwentów AM, złożyła ślubowanie wierności ideałom: Bóg, Honor, Ojczyzna.
W czasie uroczystej mszy, której przewodniczył ks. dr Andrzej Krasowski, homilię wygłosił ks. prof. Adam Rybicki. Studenci Akademii Młodzieżowej, Sylwia, Maja, Agnieszka, Ola i Rafał złożyli uroczyste ślubowanie wierności ideałom, przyrzekając, że w dorosłym życiu będą kierowali się wartościami: Bóg, Honor i Ojczyzna.