2023 11 17 Wyjscie do Teatru OsterwyUczestnicy projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2023 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku osób starszych i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

W listopadzie w ramach wyjścia do instytucji kultury uczestnicy projektu udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na spektakl pt. „Hamlet na sprzedaż”. Powstał on w oparciu o dzieła Stanisława Wyspiańskiego „Studium o Hamlecie”, „Requiem” i „Śmierci Ofelii”. W sposób emocjonalny i humorystyczny aktorzy przedstawili Hamleta w życiu codziennym. Można było zobaczyć na scenie odzwierciedlenie życiowych postaw w życiu każdego człowieka. Spektakl uświadamia, że tak naprawdę każdy człowiek bywa takim „Hamletem”. Na co dzień każdy z nas zmaga się z rzeczywistością i oczekiwaniami innych ludzi. Wszyscy uczestnicy wyszli ubogaceni treściami spektaklu.

2022 06 15 logo aktywni ministerstwo

Projekt „Akademia Aktywnego Seniora 2023 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku osób starszych i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów” realizowany jest w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 – Edycja 2022 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.