2023 10 27 Matematyka i pieniadze 2023Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyka i pieniądze 2023” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o matematyce i przedsiębiorczości. Poza tym zależy nam na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania matematyki.

 

 

 

 

plakat NBP 18 10 2023 m

• Konkurs polega na rozwiązaniu 8 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 20 listopada 2023 r. o godz. 20.00.,
ostatni 29 listopada 2023 r. o godz. 20.00.
• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
• Do wygrania są nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

1. nagroda o wartości 1000 zł
2. nagroda o wartości 800 zł
3. nagroda o wartości 500 zł

Proponowany przez nas konkurs to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie.
Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.

Pełne informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu: akademiamlodziezowa.pl/matematyka

Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (zobacz)
2. Plakat konkursu (zobacz)