2019 05 27 turniej FSDPodczas ostatniego wydania turnieju FSD Challenge, czyli halowych mistrzostw Szkół Podstawowych w piłkę nożną zgłosiło się sześć drużyn. Zawody odbyły się na boisku szkolnym przy ul. Słowikowskiego. Na naszych rozgrywkach panowała bardzo miła i radosna atmosfera. Zawodnicy rywalizowali z dużym zapałem jednocześnie szanując zasady gry i stosując braterskie poszanowanie innych uczestników zawodów.

Na początku rozgrywek kapitanowie wylosowali przydział do jednej z dwóch grup eliminacyjnych. Po dobrej i bardzo interesującej rywalizacji do finału przeszły z każdej z grup po dwie drużyny. Gra o trzecie miejsce toczyła się na wyrównanym poziomie jednak drużyna FC Bliźniak okazała się tym razem w lepszej dyspozycji i zajęła 3 miejsce w tych rozgrywkach.
W finale można powiedzieć „odwieczni” rywale spotkali się i tym razem. Mecz był do ostatniej sekundy pod znakiem zapytania bowiem drużyny strzelały sobie bramkę za bramkę i do ostatniego momentu nie było wiadomo kto zwycięży. W końcu mecz zakończył się remisem 2-2 i trzeba było rozstrzygnąć mecz karnymi. Na sali zrobiło się gorąco od emocji. Pierwsza runda karnych nie zdołała wyłonić zwycięzców. Dopiero druga runda okazała się szczęśliwszą dla Wędrowców i różnicą jednej bramki zdobyli mistrzostwo turniejowe.
Turniej realizowany był w ramach projektu: „Dobre Wychowanie w placówkach wsparcia dziennego zmienia na lepsze życie dzieci, młodzieży, rodzin i społeczności lokalnych” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

IMG 20190611 1513121 IMG 20190611 1817011

Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich