2019 12 20 Wigilia FSDFundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od 30 lat realizuje misję dobrego wychowania dzieci i młodzieży. Ramię w ramię z rodzicami i placówkami oświatowymi zabiegamy o integralny rozwój młodego człowieka.
Naszym programem wychowawczym obejmujemy ok. 150 podopiecznych. W najbiedniejszych dzielnicach Lublina prowadzimy 2 ośrodki wsparcia dziennego dla dzieci, a na terenie województwa lubelskiego 6 ośrodków młodzieżowych. Każdej z tych form działalności przyświeca troska o wychowanie młodego pokolenia w duchu tradycyjnych wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Ważnym momentem naszego programu wychowawczego, na który dzieci czekają cały rok, jest wigilijne spotkanie podopiecznych Fundacji, ich rodzin, wychowawców i wolontariuszy. Tego dnia każdy ma uśmiech na twarzy i radość w sercu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników wydarzeniu towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Tradycją stało się dziecięce przedstawienie Jasełek czy wspólne kolędowanie. Trudno wyobrazić sobie ten wieczór bez wizyty św. Mikołaja.

W tym roku odbyły się cztery spotkania wigilijne w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Na każdym z nich obecny był św. Mikołaj, który ku wielkiej radości dzieci wręczał prezenty. W sumie udało się rozdać 250 paczek.
Organizacja wigilii dla kilkuset osób to ogromny wysiłek. Bez wsparcia naszych darczyńców nie bylibyśmy w stanie przygotować tej wyjątkowej uroczystości. Wigilię Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w 2019 roku pomogło zorganizować 71 przedsiębiorstw i lasów państwowych oraz 838 darczyńców indywidualnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, , którzy pomogli nam przygotować tę ważną i długo wyczekiwaną uroczystość.