2017 03 07 01W tym roku Akademia Młodzieżowa spędziła ferie w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu. W Zimowej Szkole wzięło udział 50 wychowanków oraz wychowawców AM. Był to dobry moment na podsumowanie całego semestru pracy oraz okazja do zdobywania nowych umiejętności. Jak co roku, do działań Akademii zaproszono również społeczność lokalną Rudy Rożanieckiej.

Program zimowego obozu był wypełniony wieloma aktywnościami. W tym roku opiekunowie postawili ambitne cele dla stypendystów Skarbca Dobrego Wychowania. Grupy teatralne przygotowały spektakl pt. „Czwarty Król”, którego premiera odbyła się w kościele parafialnym w Rudzie Różanieckiej po niedzielnej Mszy św. Grupa Telewizji AM przygotowała dwa filmy dokumentalne na temat problemów polskiej młodzieży. Wszystkie te aktywności były zaplanowane tak, aby młodzi zaangażowali się również w kontakt ze społecznością lokalną, której Akademia jest już dobrze znana.

Odbyły się również egzaminy teatralne dla kilku młodych, ale już doświadczonych aktorów z grupy Teatru Akademii Młodzieżowej: Weroniki, Pauliny, Zuzi i Kasi. Nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych i medialnych z doświadczonymi praktykami. Ciekawym i ważnym wydarzeniem dla młodych było spotkanie z ks. Tomaszem Źwiernikiem, kapelanem więziennym z Zamościa, który opowiadał o cudach nawrócenia największych złoczyńców.
Zimowa Szkoła AM to również okazja do budowania wspólnoty Akademii, był czas na gry terenowe i korzystanie z zimowej aury w roztoczańskim lesie. Należy dodać, że w przygotowanie gier i zabaw integracyjnych dla swoich kolegów i koleżanek zaangażowali się stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania.
Wyjazd do Rudy Różanieckiej, zorganizowanie warsztatów dla młodzieży oraz inne atrakcje przygotowane dla młodych, były możliwe dzięki wsparciu funduszu Skarbca Dobrego Wychowania przez naszych darczyńców.