2017 10 05 1Trwa projekt „Ścieżka Edukacyjna Leśna Kwatera Legionistów”, którego celem jest popularyzacja wiedzy o bohaterstwie Legionów Polskich i ich udziale w odzyskaniu przez Polskę niepodległości wśród uczniów szkół województwa lubelskiego.

Wybraliśmy ten temat, ponieważ ośrodek naszej Fundacji mieści się w bardzo bliskiej odległości od miejsca bitwy pod Jastkowem z 1915 roku i w niedalekiej odległości od cmentarza wojennego z tego czasu. Poprzez taki wybór konkretnych treści chcemy pokazać młodzieży, że ich pradziadkowie, mieli realny wpływ na historię Polski i że to miejsce jest bardzo bliskie, w sensie dosłownym, ale również przenośnym, ponieważ każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za dobro Ojczyzny.

Zależy nam również na tym, żeby pokazać historię tego okresu w sposób bardzo aktywny i namacalny, dlatego, na terenie nieruchomości należącej do Fundacji w Motycz Leśnym utworzymy żywą ścieżkę edukacyjną składającą się z okopów i ziemianek takich jakich używali legioniści. Następnie, przy użyciu tego terenu, zrealizujemy 10 gier terenowych dla 10 klas z szkół z Lublina i okolic.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 października do 30 listopada 2017 roku.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".

 logo pl Radio Lublin logo   TVP3 Lublin podst