10 10 16Fundacja Auchan na rzecz młodzieży dofinansowała projekt Telewizji młodzieżowej kwotą ponad 37 000 zł. Wsparcie to pozwoli otworzyć profesjonalne studio telewizyjne, a także przeprowadzić cykl warsztatów medialnych, prowadzonych przez wybitnych specjalistów. W realizację projektu zaangażują się jako wolontariusze pracownicy lubelskiej siedziby Auchan.

- To ogromna radość, że możemy wspierać młodzież, która chce się rozwijać i służyć innym. Bardzo ważne jest dla nas, żeby wspierać inicjatywy regionalne, które są realizowane przez społeczność na terenie, gdzie działają nasze sklepy. Projekt Telewizji młodzieżowej to doskonały sposób na naukę młodzieży konkretnych umiejętności, nie tylko medialnych, ale również tych, które są związane z organizacją pracy i kierowaniem zespołem. Dziś są to bardzo ważne i cenne umiejętności. – mówi Marcin Jama, Dyrektor Sklepu Auchan w Lublinie przy Al. Witosa.

Studenci Akademii Młodzieżowej za cel stawiają sobie rozwój osobisty. Chcą służyć ludziom i pracować dla Ojczyzny. Dlatego powołali do życia telewizję, która tworzy materiały patriotyczne, opowiada o tym wszystkim, co jest ważne dzisiaj dla młodego człowieka. Młodzi reporterzy i technicy Telewizji AM przygotowali już kilkanaście produkcji. Magazyny, reportaże i wywiady poruszają ważne tematy, pokazując pasję i zaangażowanie młodych ludzi, którzy kochają swój kraj. Telewizja jest narzędziem, dzięki któremu w ciekawy i przystępny sposób młodzież dociera do swoich rówieśników.

Program Akademii Młodzieżowej, którego częścią jest telewizja, daje młodym ludziom konkretne i pożądane w dzisiejszych czasach umiejętności. Młodzież prowadząc własne oddziały telewizji uczy się organizacji pracy, podziału obowiązków, zarządzania grupą oraz wszystkich tych specjalistycznych umiejętności, które są wymagane od dziennikarzy i techników. Szkolenia i wspólne spotkania wszystkich osób zaangażowanych w realizację programu są okazją do rozwoju i wzajemnego wsparcia.

Podczas uroczystości wręczenia symbolicznego czeku odbył się również kiermasz ciasta, który przygotował sklep Auchan w Centrum Handlowym Felicity w Lublinie. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 

Dziękujemy serdecznie Fundacji Auchan na rzecz młodzieży za dofinansowanie projektu Telewizji młodzieżowej.

Telewizję AM można oglądać na stronie: www.akademiamlodziezowa.pl
Kanał Telewizji AM na portalu YouTube: www.youtube.com/user/TelewizjaAM