18 09 16 kawiarenka blizniakW niedzielę, 18 września 2016 r. w Ośrodku nr 2 „Bliźniak” odbyła się kawiarenka z okazji święta patronalnego oraz inauguracji roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości wzięli udział wychowankowie wraz z rodzicami, wychowawcy, wolontariusze oraz goście z parafii św. Mikołaja.

Początek nowego roku był bardzo pracowity dla wychowanków Ośrodka „Bliźniak”. Po powrocie do świetlicy dzieci zapoznawały się z nowym programem semestralnym . Podopieczni fundacji będą poznawali losy młodych bohaterów II wojny światowej , a finałem semestru będzie nakręcenie filmu pt. „Akcja po Arsenałem.”

Dnia 18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona Akademii Młodzieżowej. To jemu dzieci powierzają swoje codzienne sprawy, troski i radości. Kim był Stanisław Kostka? Jakie było jego życie? Tym wszystkim dzieci podzieliły się podczas inscenizacji przedstawiającej życiorys św. Stanisława podczas kawiarenki.

Przed rozpoczęciem kawiarenki Akademicy wzięli czynny udział w oprawie mszy świętej modląc się o to, aby nowy rok szkolny był czasem łaski, dorastania i służby.
Ten wyjątkowy dzień zakończył się poczęstunkiem i mile spędzonymi chwilami z najbliższymi.

Dzieci, realizując program Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo już od najmłodszych lat uczą się sprawnego działania. Rozwijają też swoje pasje i talenty oraz poznają historię i kulturę własnego regionu i Ojczyzny. Ważnym elementem programu wychowawczego realizowanego przez Fundację jest formacja religijna. Dzieci realizując program formacji rozwijają swoją wiarę, poznają sylwetki świętych, uczą się pobożności, odwagi i zawierzenia Panu Jezusowi.