Piknik8W niedzielę 19 września oraz 26 września odbyły się dwa Pikniki Rodzinne zorganizowane przez Ośrodek nr 1 „Teatr” oraz Ośrodek nr 2 „Bliźniak”. Celem Festynów jest integracja oraz wzajemne poznanie się instytucji i organizacji funkcjonujących na terenie dwóch Parafii, osób zamieszkałych na terenie środowiska lokalnego naszych dwóch placówek. W trakcie pikników odbyły się pokazy semestralne z prezentacją działań projektu "Bajki i basnie przełamują bariery".

W programie Festynów, podobnie jak w ubiegłych latach, pojawiły się występy i pokazy na scenie. Swoje programy artystyczne i pokazy akrobatyczne zaprezentowały szkoły i przedszkola. Na przybyłych gości czekały również liczne stoiska z różnymi atrakcjami, takimi jak: Babcina Kawiarenka, grill, wata cukrowa, pop corn, malowanie twarzy, modelowanie balonów, warsztaty Uczestnicy mogli zrobić sobie kolorowe warkoczyki, zdjęcie w foto budce, uczestniczyć w warsztatach robienia drzewa genealogicznego zorganizowanych przez naszą Akademię Aktywnego Seniora. Na scenie odbyły się również pokazy iluzjonistyczne i koncert zespołu muzycznego.

Logotyp NF NIW

Pikniki rodzinne odbyły się w ramach projektu „Placówki wsparcia dziennego – ośrodki aktywności obywatelskiej” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030

Logotyp Kultura Dostępna MKiS

Pikniki rodzinne odbyły się w ramach projektu "Bajki i baśnie przełamują bariery" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.