2021 08 05 IX Akademia Aktywnego Seniora w akcjiTrwają działania projektu „Akademia Aktywnego Seniora 2021 – program wzmocnienia trwałych relacji międzypokoleniowych, budowania pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenia bezpieczeństwa seniorów”, który realizowany jest przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach wieloletniego rządowego programu na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025 dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Celem tegorocznej edycji programu Akademia Aktywnego Seniora jest wzmacnianie trwałych relacji międzypokoleniowych, budowanie pozytywnego wizerunku okresu starzenia się i zwiększenie bezpieczeństwa seniorów. Jedną z form realizacji projektu są zjazdy edukacyjne. Lipcowe wyjazdy grup zawierały warsztaty szkoleniowe dla seniorów. Uczestnicy projektu zapoznawali się z obsługą techniczną aparatu fotograficznego i kamery, dowiedzieli się jak zbudowana jest grupa telewizyjna i w jaki sposób funkcjonuje oraz z czego składa się magazyn telewizyjny i jak dobrze go nakręcić.
Podczas praktycznych zajęć uczestnicy byli podzielni na mniejsze grupy (redaktorzy, scenarzyści, operatorzy oraz organizatorzy planu). W grupach ćwiczyli pisanie scenariusza magazynu, występowanie przed kamerą, przeprowadzanie wywiadu, kadrowania i nagrywanie krótkich reportaży. Owocem tych warsztatów było powstanie telewizji TeleSenior, która będzie tworzyła magazyny – krótkie „filmiki z życia” Akademii Aktywnego Seniora.

Podczas wyjazdów lipcowych odkrywaliśmy również piękno Lubelszczyzny: w Kazimierzu Dolnym uczestniczyliśmy w rejsie statkiem po Wiśle, w Nałęczowie spacerowaliśmy po parku zdrojowym.

 

Plakat Akademia Seniora