2020 07 01 Poznajemy kulturę i przyrodę naszego regionuW ramach realizowanego przez nas w obydwu świetlicach programu wychowawczego „Działanie dla Świata” i „Działanie dla Kultury” poznawaliśmy kulturę i przyrodę naszego regionu. Odkrywaliśmy piękno i zasoby naszej Małej Ojczyzny. Czerwcowego poranka udaliśmy się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Pan przewodnik przybliżył nam historię miasta, pokazał jego najciekawsze obiekty i miejsca. Nie lada wyzwaniem był dla nas spacer Wąwozem Korzeniowym, który nas zachwycił niezwykłymi splotami korzeni drzew rosnących na stromych ścianach - wyglądały jak stwory z baśni. Wolny czas przeznaczyliśmy na zakup pamiątek czy spacer nad Wisłę.

W czasie naszych wypraw poznawaliśmy również uroki Podlasia będąc pod opieką przewodnika Poleskiego Parku Narodowego. Wędrówka momentami jedynie dla cierpliwych odbywała się w towarzystwie rojów komarów w lesie! Daliśmy jednak radę i pogłębiliśmy swoją wiedzę okiem i uchem na temat tego, co nieopodal - a to piękny swoją dzikością teren przyrodniczy oddalony tylko 50km od Lublina. Na koniec zjedliśmy wspólnie posiłek w restauracji Drob i wróciliśmy do Lublina.
Na zakończenie roku szkolnego wybraliśmy się na spływ kajakowy rzeką Wieprz. Przygodę kajakową rozpoczęliśmy w miejscowości Obrocz, natomiast zakończyliśmy na zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Było to dla wielu nowe doświadczenie w zmaganiu się z własnymi słabościami i lękami. Wszyscy szczęśliwi zakończyli swoją sportową przygodę.
Muzeum Wsi Lubelskiej było również celem naszych czerwcowych wycieczek. Nasi przewodnicy w miejscach, które odwiedziliśmy opowiadali nam z pasją o czasach i eksponatach zgromadzonych w tych miejscach. Zapraszamy do zerknięcia na fotorelację z naszych wyjazdów oraz innych naszych aktywności.

Logotyp fio 2020

Działania zostały zrealizowane w ramach Projektu: „Placówki wsparcia dziennego – centra małej i dużej zmiany społecznej” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020