2020 02 24 Ferie FSDW dniach od 13 do 26 stycznia 2020 roku wychowankowie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyli w zorganizowanych feriach zimowych. Czas ten obfitował w wiele ciekawych aktywności. W feriach zorganizowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyło 101 młodych osób.

Podczas ferii zimowych dzieci z lubelskich placówek Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wybrały się do kina oraz do aqua parku. Wzięły także udział w zimowej grze miejskiej oraz w zajęciach sportowych i z rękodzieła. Wychowankowie Fundacji zdobywali także nowe umiejętności kulinarne i krawieckie poprzez udział w warsztatach.
Tydzień spędzony na grach, zabawach i warsztatach to rozwijająca forma odpoczynku od codziennych obowiązków.

Młodzież z 6 ośrodków Akademii Młodzieżowej (dwa w Lublinie, po jednym w Łęcznej, Końskowoli, Bychawie i Świdniku) spędziła ferie w Rudzie Różanieckiej na Roztoczu.
Czas spędzony na Roztoczu był zarówno formą aktywnego wypoczynku po intensywnej pracy w ciągu semestru, ale także kontynuacją programu Akademii. Młodzież w Rudzie Różanieckiej doskonaliła umiejętności medialne i teatralne. Wychowankowie brali również udział w turnieju siatkówki, w którym rywalizowali przeciwko instruktorom.

Organizacja ferii zimowych dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo nie byłaby możliwa bez pomocy darczyńców indywidualnych, którzy wsparli ten cel wrzucając drobne datki podczas kwest prowadzonych w lubelskich sklepach od września 2019 r. do lutego 2020 r. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji i przeprowadzeniu kwest, uczniom lubelskich szkół i studentom.
Dziękujemy również lubelskim sklepom, AUCHAN w galerii Atrium Felicity oraz LSS SPOŁEM, które umożliwiły prowadzenie zbiórek i wspierały ich przebieg.

Od września 2019 r. do lutego 2020 r. podczas 6 kwest, na zimowy wypoczynek dla wychowanków Fundacji darczyńcy przekazali 9961,95 zł.