2019 09 16 Festiwal Aktywności III Zjazd Seniorów LubelszczyznyW sobotę 14 września 2019 roku odbył się Festiwal Aktywności – III Zjazd Seniorów Lubelszczyzny. Organizatorem wydarzenia była Akademia Aktywnego Seniora. Ideą tego przedsięwzięcia była integracja Seniorów i tworzenie nowych więzi społecznych, wzmocnienie działań grupy i dalszy jej rozwój, a także możliwość nawiązania lepszej współpracy między grupami seniorów.


Razem z partnerem projektu, Dziennym Domem Senior + z Zamościa, gościliśmy seniorów z Klubu Seniora z Zezulina Pierwszego oraz Zespół wokalno – muzyczny Czerwona Jarzębina z Moroczyna.
Ważną częścią wydarzenia była Msza Święta, która uroczyście rozpoczęła Festiwal Aktywności. Następnie wszyscy zebrani udali się do Domu Parafialnego, gdzie nastąpiła prezentacja grup seniorów, wymiana doświadczeń i zapoznanie się ze specyfiką działalności każdej grupy. Nie zabrakło również czasu na wspólne śpiewy, recytacje wierszy i rozmowy. Uczestnicy spotkania mogli także spróbować pysznych ciast i sałatek przygotowanych na tę okazję. Finałowym punktem Festiwalu Aktywności była wspólna „potańcówka”.

Akademia Aktywnego Seniora działa poprzez realizację projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.