2019 05 10 konkurs recytatorskiDnia 10 maja 2019 r. w dolnej sali domu parafialnego przy Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie odbył się VII Otwarty Parafialny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Ośrodek nr 1 „Teatr” FSD. Celem konkursu była m.in. integracja szkół i placówek wsparcia dziennego z Lublina, promowanie literatury polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało ponad 30 osób. Prezentacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy III-VI, szkoła podstawowa klasy VII-VIII i gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna i dorośli.
Uczestników oceniało jury w składzie: pan Jan Krzyszczak - twórca i dyrektor Teatru Kameralnego w Lublinie, reżyser, aktor teatralny i filmowy, od wielu lat aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, pani Krystyna Szydłowska - aktorka i śpiewaczka Teatru Muzycznego oraz aktorka Teatru Kameralnego w Lublinie – oboje uhonorowani nagrodą Gloria Artis oraz pani p. Agnieszka Walkiewicz-Puła dyrektor i nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury " Pod Akacją" w Lublinie.
A oto lista laureatów:

kategoria : szkoła podstawowa klasy IV-VI

I miejsce – Jędrzej Czarnecki ze Szkoły Podstawowej nr 24
II miejsce – Jacek Kujawski z Ośrodka nr 1 „Teatr”
III miejsce – Zofia Golińska ze Szkoły Podstawowej nr 1
wyróżnienie: Michalina Rozenbajgier ze Szkoły Podstawowej nr 24
wyróżnienie: Julia Wierzchoń – ze Szkoły Podstawowej nr 1
wyróżnienie: Nikita Rutyna – ze Szkoły Podstawowej nr 1

kategoria: szkoła podstawowa – klasa VII i gimnazjum

I miejsce – Malwina Bator ze Szkoły Podstawowej nr 18
II miejsce – Agnieszka Surowska z Ośrodka nr 1 „Teatr”
III miejsce – Stanisław Orzechowski ze Szkoły Podstawowej nr 24
wyróżnienie: Kacper Mordel z Ośrodka nr 1 „Teatr”
wyróżnienie: Jakub Zamojski z Ośrodka nr 1 „Teatr”

kategoria: szkoła ponadgimnazjalna i dorośli

I miejsce – Klara Frąkała
II miejsce - Monika Zgierska
III miejsce – Ireneusz Kaczmarczyk

Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Wszystkim laureatom zaś gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Konkurs realizowany jest w ramach projektu:  „Dobre Wychowanie w placówkach wsparcia dziennego zmienia na lepsze życie dzieci, młodzieży, rodzin i społeczności lokalnych” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.