2019 04 08 2Rozpoczął się nowy semestr szkolny w dwóch Ośrodkach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Program edukacyjno-wychowawczy na nowy semestr przewiduje wiele atrakcji.


W ośrodku „Teatr” formacja społeczna będzie poświęcona wybranym zagadnieniom okresów zaborów, (m.in. Powstanie Listopadowe, Styczniowe i Wielkopolskie), I Wojny Światowej, Odzyskania Niepodległości oraz Dwudziestolecia Międzywojennego. Program Formacji religijnej przewiduje udział w pierwszych piątkach miesiącach oraz religijnych wieczorach filmowych i dyskusyjnych, a także katechezach. Chłopcy z grupy „Wędrowcy” w najbliższym czasie planują także udział w kolejnym turnieju piłki nożnej „FSD Challenge”.
Grupa Teatr Akademii Młodzieżowej będzie zdobywać i doskonalić umiejętności recytatorskie i aktorskie, przygotowując się do VII konkursu recytatorskiego poezji i prozy polskiej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Odbędzie się także wycieczka do Puław, podczas której dzieci zobaczą m.in Pałac Książąt Czartoryskich, Domek Gotycki i Świątynię Sybilli.