2019 03 26 1W okresie listopad – grudzień 2018, dzięki dotacji otrzymanej od Fundacji Orlen „Dar Serca” udało nam się rozbudować ścieżkę edukacyjną – Miejsce Pamięci Żołnierzy Legionów Polskich w Motycz Leśnym.

W realizację działań aktywnie włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej w Radawczyku Drugim oraz lokalna społeczność gminy Konopnica.
Miejsce Pamięci zostało rozbudowane o żołnierski tor sprawnościowy z labiryntem z siatki maskującej, a przede wszystkim uczynione bardziej dostępnym dla mieszkańców, poprzez utworzenie miejsc parkingowych.

Była to dla nas bardzo ważna kwestia, ponieważ Motycz Leśny położony jest nieopodal miejsca bitwy pod Jastkowem (1915) i cmentarza wojennego z tego okresu. Realizując projekt chcieliśmy pokazać, szczególnie młodzieży, że mieszkańcy ich miejscowości (kto wie, może nawet ich pradziadowie) mieli realny wpływ na kształtowanie historii Polski oraz uświadomić jak ważne jest dbanie o dobro małej ojczyzny.
Miejsce Pamięci trwale wzmocniło nasz potencjał - będzie służyło do realizacji kolejnych warsztatów edukacyjnych i kształtujących postawy patriotyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej.

fundacja logo