2019 1 4 1Wigilia jest szczególnym momentem i jednym z najważniejszych wydarzeń w roku tak uroczyście obchodzonym w Fundacji.

Każdego roku celebrujemy ten dzień przygotowując uroczystą kolację dla naszych wychowanków, ich rodzin, wychowawców i wolontariuszy. Ciepła, rodzinna atmosfera, dzielenie się opłatkiem i dobrym słowem sprawiają, że każdy na chwilę zapomina o codziennych problemach.
Wszyscy z sercem angażują się w organizację tego wyjątkowego spotkania. Wielką radością są przygotowane przez dzieci Jasełka oraz wspólne kolędowanie. Nie może też zabraknąć wizyty św. Mikołaja.

W tym roku odbyły się cztery spotkania wigilijne w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Na każdym z nich obecny był św. Mikołaj, który ku wielkiej radości dzieci wręczał prezenty. W sumie udało się rozdać prawie 250 paczek.

Organizacja wigilii dla kilkuset osób to ogromny wysiłek. Bez wsparcia naszych darczyńców nie bylibyśmy w stanie przygotować tej wyjątkowej uroczystości. Wigilię Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w 2018 roku pomogło zorganizować 49 przedsiębiorstw oraz 494 darczyńców indywidualnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które pomogły nam przygotować tą ważną i długo wyczekiwaną uroczystość.

Dziękujemy również rehabilitantkom i rehabilitantom z:
-Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanus w Lublinie,
-Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie,
- Akademickiego Centrum Fizjoterapii w Lublinie,
-Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym Abramowice,
za słodycze przekazane na organizację Wigilli oraz Panu Wojciechowi Greczkowskiemu, pomysłodawcy i organizatorowi zbiórki słodyczy.