2018 07 2 1W tym roku odbyły się już czwarte Mistrzostwa IT w piłkę nożną. Zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich branż technologicznych oraz specjaliści różnych dziedzin. Celem turnieju była zbiórka środków na wakacje dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Mistrzostwa były także świetną okazją na wspólne spędzenie czasu dla zawodników i ich rodzin. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla najmłodszych.

Rozgrywki lokalne odbywały się w Lublinie oraz w Warszawie. 9 najlepszych drużyn przeszło dalej do turnieju finałowego i zagrało o puchar Mistrza IT. Tytuł Mistrza IT 2018 zdobyła reprezentacja Transition Technologies z Warszawy. Na podium stanęły także drużyny Infinite (Lublin) oraz Instytutu Informatyki UMCS.

Korporacje, których reprezentanci zagrali w Mistrzostwach IT, przekazały darowizny dla wychowanków ośrodków wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Ofiarowane środki przeznaczane zostały na pokrycie kosztów wakacji dla dzieci z ubogich rodzin. W trzech poprzednich edycjach Mistrzostw IT udało się zebrać blisko 50 000 zł.