2018 03 26 1Rozpoczął się nowy rok szkolny w dwóch Ośrodkach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Program edukacyjno-wychowawczy na nowy semestr przewiduje wiele atrakcji.

W ośrodku „Bliźniak”, w ideale „Bóg”, wychowankowie poznawać będą osobę Matki Bożej zmierzając do finału, którym będzie uroczystość ozdobienia koronami figury Matki Bożej oraz akt oddania się Jej opiece. Do tego ważnego wydarzenia dzieci przybliżać będą wspólne katechezy, modlitwa oraz uczestnictwo w nabożeństwach. Istotnym wydarzeniem dla całej wspólnoty ośrodka będzie planowana dwudniowa pielgrzymka rodzin.
Podczas zajęć dotyczących ideału „Ojczyzna” wychowankowie przeniosą się w czasy średniowieczne. Będą poznawać historię Polski średniowiecznej, władców dynastii Piastów, a także tradycje i kulturę panujące w tym czasie. Na dzieci czeka mnóstwo fascynujących zajęć, podczas których zdobędą informacje na temat średniowiecza.
W ośrodku „Teatr” formacja społeczna będzie poświęcona wybranym zagadnieniom II wojny światowej. Program Formacji religijnej przewiduje udział w pierwszych piątkach miesiącach oraz religijnych wieczorach filmowych i dyskusyjnych, a także katechezach. Chłopcy z grupy „Wędrowcy” w najbliższym czasie planują także udział w kolejnym turnieju piłki nożnej „FSD Challenge”, a następnie turnieju „O Puchar Niepokalanej” na Poczekajce u ojców Kapucynów. Do rozgrywek będą się intensywnie przygotowywać na cotygodniowych treningach.
Grupa Teatr Akademii Młodzieżowej będzie zdobywać i doskonalić umiejętności recytatorskie i aktorskie, przygotowując się do VI konkursu recytatorskiego poezji i prozy polskiej „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.