2017 12 15 Po raz kolejny, dnia 9 grudnia 2017 roku, ulicami Lublina przeszedł orszak św. Mikołaja. Barwny korowód rozpoczął się przy Bramie Krakowskiej idąc poprzez ulicę Królewską, Lubartowską, Szkolną, a zakończył się na Wzgórzu Czwartek przy parafii pw. św. Mikołaja. Podczas orszaku odbył sie również finał charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli i burs szkolnych "Ile waży św. Mikołaj", którego organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

 

 

 

 

Od początku listopada szkoły, przeszkola i bursy z całej Polski zbierały bilon w ramach konkursu. W sumie zaangażowało się 77 placówek edukacyjnych. Zebrany bilon posłużył do zwarzenia św. Mikołaja podczas tegorocznego Orszaku św. Mikołaja w Lublinie. Tym razem udało się przeważyć biskupa z Mirry.

Uczestnicy, którzy zebrali najwięcej bilonu otrzymali również vouchery na produkty edukacyjne. Wyniki konkursu:

  1. Integracyjna Szkoła Podstawowa „Słoneczna Polana” (Kobyłka)
  2. Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka (Mikołów)
  3. Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” (Józefosław)

Zobacz pełne wyniki (tutaj)

Uczestnicy konkursu zebrali w sumie ponad 27 tys. zł. Zebrane środki zostały przekazane na fundusz stypendialny Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla wychowanków Fundacji, dzieci i młodzieży w wieku 15-19 lat, osiągających bardzo dobre wyniki w nauce i odznaczających się nienaganną postawą moralną.

Dziękujemy serdecznie wszystkim biorącym udział za ogromny trud włożony w zbiórkę bilonu. Już dziś zapraszamy do udziału wszystkich chętnych za rok.

Więcej o charytatywnym konkursie "Ile waży św. Mikołaj" (tutaj)

Zdjęcia zostały pobrane ze strony: http://www.dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999678946&f=19