2017 06 05 3Stypendyści Skarbca Dobrego Wychowania z Końskowoli w okresie Świąt Paschalnych przygotowali spektakl „Misterium Męki Pańskiej”. Przedstawienie zostało przygotowane przez 40 aktorów, młodzież, rodziny naszych podopiecznych i zaproszonych gości. Misterium obejrzało blisko 300 osób.

Spektakl pokazywał istotę Świąt Wielkanocnych i tego, o czym powinniśmy pamiętać pielgrzymując do grobu Pańskiego. Młodzież z Akademii, jak zawsze przygotowywała się do tego dzieła poprzez rekolekcje i zawierzenie Panu Bogu całej pracy. Spektakl został wystawiony dwukrotnie, w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Cieszy to, że wydarzenie zgromadziło tak dużą ilość osób, zarówno po stronie publiczności jak również „na scenie”. Sztuka została nagrana przez grupę Telewizja AM i wydana na płycie.

Realizacja takich wydarzeń jest możliwa dzięki wsparciu darczyńców i przyjaciół Skarbca Dobrego Wychowania. Działania te mają na celu wzrastanie w wierze naszych wychowanków oraz tworzenie dzieła ewangelizacyjnego. W twórczej pracy młodzieży ważny jest również rozwój talentów naszych wychowanków, co daje jeszcze większą satysfakcję i motywację do dalszej pracy.