2017 05 23 1Dnia 3 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie odbyło się wręczenie nagrody Korona Polskiego Wychowania będącego zwieńczeniem realizacji 2-letniego programu Perły w Koronie.
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo współpracuje z Gimnazjum w Wilnie od 2011 roku. Uczniowie i nauczyciele szkoły regularnie uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez naszą Fundację. Program Perły w Koronie jest realizowany w tej placówce od 2015 roku.

Delegacja Fundacji, tj. Wacław Czakon- Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Marzena Małaczyńska- Wiceprezes Fundacji, Lech Wojtachnia- prezes Rady Fundatorów oraz Marta Szaro i Irena Maciura- Koordynatorzy Programu byli uczestnikami uroczystości „Razem jesteśmy z siłą” organizowanej z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas uczestniczących w programie przygotowali inscenizację na podstawie obrazu Jana Matejki: Konstytucja 3 Maja 1791 roku: „A gdyby postacie z obrazu przemówiły, co by powiedziały?”. Było to podsumowanie kolejnego semestru realizacji programu w szkole.

Na zakończenie szkoły wszystkie firmy młodzieżowe zostały odznaczone certyfikatami do Korony Polskiego Wychowania, a Dyrektor Szkoły – Adam Błaszkiewicz odebrał emblemat nagrody.

Serdecznie gratulujemy !