2017 05 16 4Wychowankowie ośrodków „Teatr” i „Bliźniak” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, razem z instruktorami oraz wolontariuszami, uczestniczyli w śniadaniach wielkanocnych, które odbyły się w dniach 19 i 20 kwietnia 2017 roku. Wzięło w nich udział w sumie 80 dzieci.

Spotkania wielkanocne w ośrodkach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo są okazją do wspólnego przeżywania najważniejszego święta chrześcijańskiego, upamiętniającego mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. To czas radości, ale też i zadumy . Dzieci, instruktorzy i wolontariusze zasiadają razem przy wielkanocnym stole, kosztują tradycyjnych wielkanocnych potraw i wspólnie przeżywają tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa.
Dzieci intensywnie przygotowywały się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W kwietniu uczestniczyły w katechezach przybliżających temat Triduum Paschalnego oraz tajemnicy zmartwychwstania. Same przygotowały też wszystkie wielkanocne potrawy, które znalazły się na świątecznym stole.

Organizacja spotkań wielkanocnych nie byłaby możliwa bez pomocy darczyńców indywidualnych, którzy wspierają Fundusz Świętego Brata Alberta oraz licznego grona przedsiębiorców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Fundusz św. Brata Alberta to dzieło wspierające misję dobrego wychowania młodego pokolenia Polaków poprzez prowadzenie parafialnych ośrodków wsparcia dziennego dla dzieci. Każdy dzień w ośrodkach to staranie o mądrą i owocną pomoc, a przede wszystkim troska o jak najlepsze wychowanie najmłodszych podopiecznych.

Zobacz jak możesz wesprzeć Fundusz św. Brata Alberta (kliknij tutaj).