2017 03 07 02W dniach od 16 do 26 stycznia 2017 roku wychowankowie Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo uczestniczyli w zorganizowanych feriach. W sumie, w zimowym wypoczynku uczestniczyły 83 młode osoby. Środki na ten cel były zbierane od października 2016 do stycznia 2017 podczas kwest w lubelskich sklepach.
Dzieci i młodzież z dwóch ośrodków prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo przy parafiach pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lublinie i św. Mikołaja w Lublinie w czasie ferii:

 • wybrały się do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”;
 • w kinie Bajka obejrzały dwa filmy rysunkowe;
 • uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Sportowej (zawodach zorganizowanych dla lubelskich grup dziecięcych);
 • cztery dni spędziły w Centrum Dobrego Wychowania (w podlubelskim ośrodku, najmłodsi, pod opieka wychowawców, uczestnicząc w licznych grach i zabawach, odpoczywali od codziennych obowiązków. Dzieci rozwijały też nowe umiejętności, poprzez udział w warsztatach rękodzieła, wypieków kulinarnych i majsterkowania).

Młodzież z 6 ośrodków Akademii Młodzieżowej (z Lublina, Końskowoli, Krasnegostawu, Świdnika, Bychawy, Łęcznej) Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie wyjechała na 7-dniowy pobyt do Rudy Różanieckiej na Roztoczu. Studenci Akademii Młodzieżowej w czasie wyjazdu:

 • przygotowali 3 przedstawienia (spektakl "Czwarty Król", który został pokazany parafianom Rudy Różanieckiej, a także dwa mini spektakle na temat Sługi Bożego ks. Dominika Maja, oraz świętego Maksymiliana Kolbe, męczennika Oświęcimia).
 • wyreżyserowali i nakręcili 3 materiały filmowe (magazyn poświęcony pobytowi w Rudzie Różanieckiej oraz dwa filmy dokumentalne)
 • rozwijali swoje umiejętności teatralne i medialne dzięki warsztatom medialnym i teatralnym z zaproszonymi specjalistami.
 • wspólnie odpoczywali spędzając czas na grach i zabawach oraz uczestnicząc w wycieczkach i rajdach w roztoczańskich lasach.

Organizacja Ferii Zimowych dla wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo nie byłaby możliwa bez pomocy darczyńców indywidualnych, którzy wsparli ten cel, wrzucając drobne datki podczas kwest, prowadzonych w lubelskich sklepach od października 2016 roku do stycznia 2017 roku. Serdecznie za to dziękujemy.

Dziękujemy też lubelskim sklepom:  

 • AUCHAN w Galerii Atrium Felicity,  
 • LSS Społem
 • oraz - Tesco Extra,

które umożliwiły prowadzenie zbiórek i wspierały ich przebieg oraz wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie kwest. Pomagali nam m.in. uczniowie z Gim. nr 8 w Lublinie, Gim. nr 9 w Lublinie, Gim. nr 15 w Lublinie, Gim. nr 18 w Lublinie, PGiLO im. Królowej Jadwigi w Lublinie, VIII LO w Lublinie, XXIII LO w Lublinie, ZS nr 1 w Lublinie, ZSEL w Lublinie,PSBIG w Lublinie, a także studenci KUL, UMCS i UP w Lublinie.
W sumie na zimowy wypoczynek wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w ciągu 8 kwest udało się zebrać 10 383,32 zł.