2017 03 06 02W niedzielę 26 lutego 2017 roku odbyły się spotkania podsumowujące cały semestr pracy w ośrodkach „Teatr” i „Bliźniak” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. W czasie spotkań wręczono odznaki (stopnie na drodze rozwoju oznaczające zdobycie nowych umiejętności) oraz stypendia dzieciom, które wyróżniły się dużym zaangażowaniem realizując semestralny program działań. 

Program edukacyjno-wychowawczy w semestrze zimowym 2016-2017 przewidywał wiele atrakcji. W semestrze zimowym 2016-2017 w ramach Formacji społecznej odbył się cykl lekcji historycznych poświęconych wybranym królom elekcyjnym oraz najważniejszym wydarzeniom związanym z ich panowaniem. Program Formacji religijnej przewidywał udział w pierwszych piątkach miesiącach oraz religijnych wieczorach filmowych, a także katechezach. W tym roku skupiliśmy się m.in. wokół zagadnienia świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani oraz zbawienia jako planu Bożego wpisanego w serce człowieka. W listopadzie odbyła się pielgrzymka do Częstochowy. Jasna Góra stanowi jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe w Polsce, które szczególnego znaczenia dla Polaków nabrało podczas potopu szwedzkiego w 1655. W grudniu dzieci i młodzież uczestniczyły w roratach, a następnie w Wigilii dla całego Ośrodka.

Tradycyjnie, co dwa miesiące, odbywały się też kawiarenki organizowane przez dziewczynki z grupy „Kuchcikowo”.
Chłopcy z grupy „Wędrowcy” w semestrze zimowym spędzali czas bardzo aktywnie, zdobywając cztery sprawności: zwiadowca, spryciarz, znawca Lubelszczyzny oraz złota rączka.
Wychowankowie odbyli też wycieczkę do podziemi lubelskich oraz kilka wędrówek z kompasem i mapą, by nauczyć się technik nawigacji i współpracy w małych zespołach.

Grupa gimnazjalna - Teatr Akademii Młodzieżowej w semestrze zimowym 2016-2017 zdobywała i doskonaliła umiejętności aktorskie, uczestnicząc w warsztatach teatralnych oraz włączając się w przygotowania spektakli. We wrześniu, podczas kawiarenki inaugurującej nowy rok szkolny, młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie poświęcone życiu naszego patrona, Św. Stanisława Kostki, a w listopadzie podczas biesiady patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości wystawili trzy części „Dziadów” na podstawie utworu A. Mickiewicza.

W semestrze zimowym 2016-2017 dzieci z obu ośrodków wspólnie uczestniczyły również w dwóch turniejach piłki nożnej „FSD Challenge” oraz w Olimpiadzie sportowej, a w styczniu 2017 roku w zorganizowanych feriach zimowych.