2017 05 29 1Dnia 6 marca 2017 r. grupa „Wędrowcy” z ośrodka „Teatr” Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo rozpoczęła zmagania piłkarskie w turnieju o puchar „Niepokalanej”, który odbywa się na boisku u Ojców Kapucynów w parafii N.S.J i N.S.M. (na Poczekajce).

Pierwszymi rywalami byli dla siebie „Wędrowcy I” i „Wędrowcy II”. Starszy skład „Wędrowcy I” wystawił na ten mecz zawodników głównie składających się z rezerwy by zachować siły na kolejne spotkanie z „Bliźniakiem”. Świetne spotkanie rozegrała młodsza ekipa „Wędrowców II” w składzie: Jacek Kujawski, Filip Szydłowski, Alan Szelest i Patryk Kozłowski.

Do połowy prowadzili oni 3-1. Zapowiadało się na sensację. Jednak „Wędrowcy I” w składzie na mecz: Michał Pyda, Michał Jarczyński, Karol Rudnicki i Maciej Jankowski ruszyli dopiero w drugiej połowie wykorzystując doświadczenie z poprzednich turniejów i doprowadzili do korzystnego dla siebie wyniku 5 -3. „Wędrowcy II” wygrali w tym dniu z drużyną „Poczekajka” 3 -0 walkowerem. Mają na swoim koncie jedną wygraną i przegraną.
„Wędrowcy I” rozegrali długo wyczekiwany pojedynek ze „starym” uczestnikiem turniejowych zmagań - „Bliźniakiem”. „Wędrowcy I” mieli przysłowiowego pecha w tym turnieju bowiem wyjściowy skład: Dominik Jarmuł, Dawid Marczuk, Michał Jarczyński, Filip Suwałowski, Karol Rudnicki, Maciej Jankowski; już wcześniej kilkakrotnie dawał sobie radę z defensywą „Bliźniaka”. Mecz rozpoczął się od niefortunnie wybitej piłki z rzutu rożnego przez Dominika Jarmuła, która wpadła do własnej siatki. Następnie tenże lider „Wędrowców I” zrehabilitował się strzelając dwie piękne bramki dla swojej drużyny. „Wędrowcy I” nie wykorzystali jednak kilku wyśmienitych okazji do powiększenia przewagi nad rywalami a Bliźniak wykorzystał błąd przeciwników w końcówce spotkania i strzelił wyrównującą bramkę na 2-2. Przyjemnie oglądało się pojedynek obydwu drużyn. Zawodnicy rozegrali świetne zawody, o wyniku których zdecydowała końcówka spotkania.

Kolejne mecze turnieju będą rozgrywane w także w kwietniu i maju. Mecz finałowy odbędzie się zaś w czerwcu. Na pewno damy z siebie wszystko by korzystnie punktować w każdym spotkaniu.