2021 04 30 wielkanoc BlizniakŚwięta Wielkanocne, są czasem przeżywania Zmartwychwstania Chrystusa i świętowania Jego zwycięstwa nad śmiercią. Są to najważniejsze chrześcijańskie święta.

Wychowankowie Ośrodka ,,Bliźniak” w intensywny sposób przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. W każdy piątek uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Kościele pw. Św. Mikołaja. Brali również aktywny udział w katechezach na temat męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Odbyły się również liczne warsztaty plastyczne: m. in. własnoręczne robienie palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy oraz stroiki i wianki wielkanocne. W Wielkim Tygodniu zapoznawali się z symboliką pokarmów znajdujących się koszyczku wielkanocnym. Dzieci i młodzież przygotowali również własnoręcznie pisanki, które zabrali do swoich domów aby je poświęcić wraz z innymi pokarmami na świąteczny stół.

W okresie wielkanocnym nasz Ośrodek, tak jak w poprzednich latach, zorganizował uroczyste Spotkanie Wielkanocne. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą a następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego posiłku, na którym podawane były tradycyjne potrawy, przygotowane samodzielnie: żurek, sałatka jarzynowa, jaja faszerowane, mazurek czy babka wielkanocna. Szczególne miejsce na świątecznym stole zajmował baranek wielkanocny, który jest symbolicznym przedstawicielem Jezusa Chrystusa. Spotkanie było czasem wzajemnej życzliwości i radości z przebywania razem.