2017 11 27 3Szóste wydanie turnieju piłkarskiego FSD Challenge już za nami. Nadszedł czas na podsumowanie i ocenienie poziomu rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

– Wędrowcy czerwoni
– Wędrowcy biali
– Agape Club
– FSD Bliźniak
– Iskra KSM
– SDB Salezjanie

Po wylosowaniu dwóch grup: (grupa 1: Wędrowcy czerwoni; 2. KSM Iskra; 3. FSD Bliźniak; grupa 2: 1. Agape Club; 2. Wędrowcy biali; 3. SDB Salezjanie) przystąpiliśmy do rywalizacji. Pierwszą grupę z maksymalną ilością punktów opuścili Wędrowcy czerwoni pokonując pozostałe ekipy w zaciętych bojach. Do finału dostała się także KSM Iskra. W grupie drugiej do finału pewnie wywalczyli sobie awans SDB Salezjanie a drugie miejsce zajęła Agape Club. Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Wędrowcami czerwonymi a Agape Club zakończył się na korzyść Wędrowców. Drugi mecz pomiędzy SDB Salezjanie a KSM Iskra zakończył się na korzyść KSM. Wędrowcy czerwoni oraz KSM stanęli jeszcze raz oko w oko do boju i zawalczyli o najwyższe miejsce w turnieju. Drużyny te już czwarty raz podczas FSD Challenge grają razem o I miejsce. Sądząc po wynikach z grupy lepszą formą teoretycznie cieszyli się tym razem Wędrowcy. Nic bardziej mylnego! W finale z nowym nastawieniem i taktyka zaczęli KSM-owicze. Mając dobrą pierwszą połowę nie wypuścili już korzystnego dla siebie wyniku do końca rywalizacji, mimo że Wędrowcy przez drugą połowę nadrabiali straty. Ostatecznie zwycięstwo i pierwsze miejsce w turnieju otrzymała po raz kolejny ekipa KSM Iskra. Tym samym ugruntowała się na pozycji lidera w ilości zwycięstw ogółem w turnieju FSD Challenge. Trzecie miejsce pewnie wywalczyli SDB Salezjanie pokonując Agape Club.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Jarmuł za wszechstronną grę w ataku i obronie oraz za ilość strzelonych bramek dla swojego zespołu. Zawodnikiem fair play został Jakub Stefaniak za koleżeńską postawę podczas rozgrywek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Adam Hołubiec za ilość udanych interwencji podczas rozgrywek.
Kolejne wydanie turnieju FSD Challenge VII planowane jest podczas ferii zimowych 2018. 
Drużynom życzymy owocnych treningów i zwycięstwa w kolejnych rozgrywkach.