2017 07 03 1Dnia 10 czerwca 2017 r. odbyła się Pielgrzymka rodzin Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki miał miejsce historyczny moment w życiu Akademii Młodzieżowej. Odczytany został uroczysty Akt zawierzenia Akademii Młodzieżowej i Bractwa Różańcowego Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Akt został odczytany przez Dyrektora Akademii Młodzieżowej oraz księdza Piotra Kawałko, proboszcza parafii pw. Świętego Mikołaja w Lublinie. W wydarzeniu uczestniczyli studenci, instruktorzy Akademii, ich rodziny, członkowie Bractwa Różańcowego oraz parafianie z kościoła pw. Świętego Mikołaja na Czwartku w Lublinie.

To dla społeczności Akademii Młodzieżowej wyjątkowy moment, ponieważ zawierzyliśmy Matce Bożej Królowej Polski dzieło Akademii Młodzieżowej w tym szczególnym dla wszystkich Polaków miejscu oraz w szczególnym roku, 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie i 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Był to bardzo podniosły moment. Po Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Towarzyszyły temu poruszające i wzywające do refleksji rozważania.
Następnym punktem pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki rodzin w Leśniowie. Tam odbyło się Nabożeństwo Bractwa Różańcowego, podczas którego zawierzane były liczne intencje, jakie każdy uczestnik pielgrzymki przywiózł ze sobą do Matki Bożej.