2017 11 27 3Szóste wydanie turnieju piłkarskiego FSD Challenge już za nami. Nadszedł czas na podsumowanie i ocenienie poziomu rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

– Wędrowcy czerwoni
– Wędrowcy biali
– Agape Club
– FSD Bliźniak
– Iskra KSM
– SDB Salezjanie

Po wylosowaniu dwóch grup: (grupa 1: Wędrowcy czerwoni; 2. KSM Iskra; 3. FSD Bliźniak; grupa 2: 1. Agape Club; 2. Wędrowcy biali; 3. SDB Salezjanie) przystąpiliśmy do rywalizacji. Pierwsza grupą z maksymalną ilością punktów opuścili Wędrowcy czerwoni pokonując obie ekipy w zaciętym pojedynku. Do finału dostali się także KSM Iskra. W grupie drugiej do finału pewnie wywalczyli sobie awans SDB Salezjanie a drugie miejsce rozstrzygały karne gdzie Agape Club pokonały Wędrowców białych. Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Wędrowcami czerwonymi a Agape Club zakończył się na korzyść Wędrowców. Drugi mecz pomiędzy SDB Salezjanie a KSM Iskra zakończył się na korzyść KSM. Wędrowcy czerwoni oraz KSM stanęli jeszcze raz oko w oko i zawalczyli o najwyższe miejsce w turnieju. Drużyny te już czwarty raz podczas FSD Challenge grają razem o I miejsce. Sądząc po wynikach z grupy lepszą formą teoretycznie cieszyli się tym razem Wędrowcy. Nic bardziej mylnego! W finale z nowym nastawieniem i taktyka zaczęli KSM-owicze. Mając dobrą pierwszą połowę nie wypuścili już korzystnego dla siebie wyniku do końca rywalizacji, mimo że Wędrowcy przez drugą połowę nadrabiali straty. Ostatecznie zwycięstwo i pierwsze miejsce w turnieju otrzymała ekipa KSM Iskra po raz kolejny. Tym samym ugruntowała się na pozycji lidera w ilości zwycięstw FSD Challenge. Trzecie miejsce pewnie wywalczyli SDB Salezjanie pokonując Agape Club.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Jarmuł za wszechstronną grę w ataku i obronie oraz za ilość strzelonych bramek dla swojego zespołu. Zawodnikiem fair play został Jakub Stefaniak za koleżeńską postawę podczas rozgrywek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Adam Hołubiec za ilość udanych interwencji podczas rozgrywek.
Kolejne wydanie turnieju FSD Challenge VII planowane jest w ferie zimowe. Z zaciekawieniem cały zespół organizatorów zastanawia się kto tym razem stanie na najwyższym stopniu podium.
Drużynom życzymy owocnych treningów i zwycięstw w kolejnych turniejach.